Originální oslavy výročí Pedagogické fakulty

AnotaceOslavySportovní areál na Pdf, kde se koncert odehrál, zel ještě chvíli před začátkem prázdnotou. Naráz se však zaplnil davem lidí. Na Pdf se totiž rozhodli spojit zahájení oslav s cvičným evakuačním poplachem, který svedl všechny učitele a studenty přímo před koncertní pódium.

Obrovské prostranství se pomalu plnilo, někteří se posadili na trávník, někteří jen tak postávali kolem. Jako první se na pódiu objevilo jazzové trio Jazzýček, které příjemným zvukem saxofonu ozvučilo celé prostranství. Další v pořadí nastoupil muzikálový sbor Millenium s uměleckou vedoucí Janou Frostovou. Více než dvacet ženských hlasů slavnými melodiemi jako například Raindrops Keep Fallnig on My Head dokonce roztančilo několik přihlížejících. Nakonec přišel na řadu pomyslný hřeb večera – Pěvecký soubor Masarykovy univerzity se sbormistrem Michalem Vajdou. Sbor se rozhodl přiblížit divákům své vystoupení z letního festivalu Earthshaker Fest 2005, kde sborovým zpěvem doprovázel proslulou metalovou kapelu Manowar. Efektní vystoupení ale kvůli využití playbacku vyznělo místy spíše humorně.

Pěvecký soubor Masarykovy univerzity doprovázel sborovým zpěvem na playback puštěnou hudbu známé metalové kapely Manowar. Efektní vystoupení ale vyznělo spíše humorně. Foto: Onřej Ženka.

Věda