Přejít na hlavní obsah

Absolventka Muni na cestě kolem světa

Pavla Wilhelmová se společně s manželem vydala na zřejmě největší dobrodružství svého života.

Společně v Tasmánii.

Už více než devět měsíců cestuje absolventka Filozofické fakulty MU Pavla Wilhelmová se svým manželem Pavlem kolem světa. Brno opustili v říjnu loňského roku, mají za sebou třeba Nepál, Vietnam, Filipíny, Taiwan, Austrálii nebo Indonésii a o své cestě pravidelně blogují na svém webu. Právě teď jsou v Myanmaru a plánují návrat na konci léta.

Opustili jistotu domova a odletěli do Nepálu, kde měla začít jejich cesta kolem světa. Plány na šestiměsíční výpravu ale vzaly za své.

„Původně jsme chtěli věnovat tři měsíce jihovýchodní Asii a následně stejnou dobu Jižní Americe. Když tam ale vypukla epidemie viru Zika, přehodnotili jsme plány a odletěli do Indonésie,“ popisují manželé.

V Nepálu zdolali základní tábor na Annapurně, plavili se po Mekongu a v Kambodži oslavili Nový rok.

„V Asii si uvědomíte, že je neuvěřitelné, čemu všemu se dá říkat domov. Čas tu plyne trochu jinak a žebříček hodnot má jiné příčky,“ myslí si cestovatelé.

V Austrálii.

Po návštěvě Austrálie se vrátili do Asie a právě objevují krásy Myanmaru. „V každé zemi trávíme přibližně měsíc. Ještě chceme zkusit objevit v Thajsku místo bez turistů a na konci prázdnin plánujeme návrat domů,“ dodávají.

Při své spanilé výpravě už vyzkoušeli všechny možné dopravní prostředky od lodi přes střechu autobusu po stopování a domovem už nazývali skoro stovku guesthousů, hotelů, hostelů, stanů či letištních laviček.

V Kambodži.

„Nejraději vzpomínáme na výstupu v Nepálu nebo na plavání se žraloky velrybími na Filipínách. Čím více cestujeme, tím více chceme poznávat a zjišťujeme, kolik krásných míst na zeměkouli existuje,“ svěřují se Wilhelmovi.

Z cest mají tisíce zážitků, které sem tam doplní i některý méně příjemný jako například krádež fotoaparátu.

Na svou cestu dali dohromady dlouholeté úspory ještě z dob studií a šetřili i po svatbě. Získali také několik sponzorů například v podobě výrobců outdoorového vybavení. „Jako projektový analytik jsem si při práci s čísly v excelových tabulkách říkal, že život je něco víc a chci ho vidět,“ uzavírá Pavel Wilhelm.

Zápisky a fotky z cesty manželů Wilhelmových můžete sledovat na jejich webu nebo facebookové stránce. Na podzim se také můžete těšit na přednášku obou cestovatelů v Univerzitním kině Scala.

Hlavní novinky