Povinností studenta doktorského studijního programu bylo vypracovaní přehledu své dosavadní práce a výsledků vědecké práce, podle kterých vědecké oddělení firmy Rhodia SA ve Francii vybíralo kandidáty, kteří pak ústně přednesli informaci buď ve francouzštině nebo angličtině na vlastní soutěži konané na Oddělení pro kulturu a spolupráci Francouzského velvyslanectví v Praze dne 14. 6. 2010. Pro prezentace bylo vybráno 14 studentů.
V soutěži zvítězil Mgr. Jiří Kaleta z Ústavu chemie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity s prací Bicyklo[ 1.1.1]pentane cage – an useful molecular building block. Je to práce směřující s výstupy do supramolekulární chemie, kde se již podobné sloučeniny uplatnily jako molekulární tyčinky, molekulární přepínače, kapalné krystaly či molekuly tvořící molekulární pokryvné vrstvy a pod. Dvě další místa v pořadí zůstala v Praze na Karlově univerzitě: Mgr. Ivan Řehoř získal 2. místo s prací New multimodal imagin nanoprobes for medicine a 3. místo Ing. Eva Kafuňková a její práce Porphyrin-layered double hydroxide hybrids as novel photofunctional materials.
Ceny převezmou výherci v přítomnosti všech účastníků soutěže, školitelů a zástupců vysokých škol dne 14. 9. 2010 na Francouzském velvyslanectví z rukou nositele Nobelovy ceny za chemii, profesora Jean-Marie Lehna.