Přejít na hlavní obsah

Radosti a strasti nadačního fondu na filozofické fakultě

Aneb jak se občas střídá přesvědčení o smysluplnosti dobrovolné práce s deziluzí a je potřeba nenechat se odradit.

Reprezentační ples Filozofické fakulty MU v roce 2009. Foto: Archiv NFS FF MU.

Přípravy na reprezentační ples filozofické fakulty vrcholí: pronájem sálu, program, sponzoři, propagace - to vše je třeba mít pod kontrolou. Je to sice jen jeden večer v roce, ale zabýváme se jím zpravidla už od začátku podzimního semestru. Nezdá se to, ale zaměstná v průměru patnáct studentů dobrovolníků. Některé více, některé méně a některé tak, že by si za ten půlrok klidně mohli napočítat zkrácený pracovní úvazek.

Uspořádání plesu filozofické fakulty každoročně patří mezi hlavní aktivity členů Nadačního fondu studentů FF MU. Kromě něj se ale věnujeme také dalším pravidelným projektům od informačního stánku na zápisech, akcí pro prváky a festivalu SemestrSTART, přes lampionový průvod k 17. listopadu, BiograFF, studentský klub FunFFárUM a grantovou soutěž v průběhu akademického roku až po SemestrEND.

Máme tedy celý rok co dělat a děláme to rádi. Kromě zkušeností a cenné praxe v oficiálně registrované neziskovce (což je pro budoucí zaměstnavatele jistě zajímavý zářez do životopisu) nás obohacují především nová přátelství, týmová spolupráce a přesvědčení o smysluplnosti naší činnosti.

Uplynulý podzim nám ovšem uštědřil hned dvě nemilá překvapení. Nejprve byla z naší místnosti na fakultě ukradena nadační pokladna, takže kromě organizace lampionového průvodu, vybírání kapely na ples a hromadících se studijních povinností jsme navíc řešili policejní vyšetřování.

Další ránou osudu bylo zlomení nadační lípy srdčité, kterou jsme v říjnu nechali vysadit v Björnsonově sadu v rámci projektu Stromy Anežky České. Ať už to byl vandalismus či sabotáž, nejsou tyto události zrovna povzbudivé. Ale i to k životu patří. I špatná zkušenost je zkušenost, která formuje naše myšlení a jednání, případně nabízí příležitost naučit se nepříjemnostem čelit a překonávat je. V každém případě je důležité nenechat se odradit, nelámat stromy, nebát se a nekrást!

Pokud byste nás chtěli podpořit, najděte si nás na facebooku nebo se přihlašte jako dobrovolníci. A budeme moc rádi, když přijdete 7. března na ples do Semilassa, letos je inspirovaný keltskou tematikou.

Martina Pospíšilová,
předsedkyně NFS FF MU

Hlavní novinky