Přejít na hlavní obsah

Muni bude hostit akademické hry. Hlaste se na závody i jako dobrovolníci

Od 17. do 22. června budou v Brně soutěžit univerzitní sportovci z celého Česka. 

Po dvanácti letech se letos na sportoviště Masarykovy univerzity vrací největší událost českého vysokoškolského sportu České akademické hry. Malá česká univerzitní olympiáda se bude konat od 17. do 22. června a právě teď se můžou hlásit sportovci i ti, kdo chtějí pomoct s organizací. Cílem je nejen nachystat hezký zážitek všem, kteří přijedou, ale po šesti letech i vyhrát celkové hodnocení škol.

27 disciplín, asi 2000 závodících sportovců. Takové jsou základní parametry letošních Českých akademických her. Konat se budou z velké části na Fakultě sportovních studií MU, vypomůžou ale i areály Vysokého učení technického (VUT), kde se bude soutěžit na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem, sportoviště Univerzity obrany, Veterinární a farmaceutické univerzity a část programu se odehraje i na hřišti VSK Technika Brno na Kraví hoře.

„Hry mělo původně pořádat VUT, které se jich ale kvůli souběhu s jiným projektem muselo vzdát. My jsme je převzali hlavně díky ochotě bývalého děkana fakulty sportovních studií Jiřího Nykodýma a já jsem moc ráda. Univerzita si takovou událost zaslouží,“ podotkla Eva Slonková, místopředsedkyně organizačního výboru.

Do her samotných zbývá ještě spousta času, ale přihlášky do individuálních sportů se uzavírají už 5. června. Seznam sportů, kam je možné se hlásit, najde každý na webu v sekci rozpis sportů. Podávat přihlášku je v případě Masarykovy univerzity možné prostřednictvím garantů jednotlivých sportů nebo na e-mailové adrese Evy Slonkové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobné informace o přihláškách jsou na webu fakulty sportovních studií.

Zajímavostí letošního ročníku je třeba to, že se bude poprvé soutěžit v olympijském vzpírání. „Stalo se to díky doktorandce fakulty sportovních studií Tereze Králové. Zájemců je podle jejích slov tolik, že se bude muset konat i kvalifikace,“ dodala s úsměvem Slonková, která prozradila ještě jednu perličku. O účasti v cyklistickém závodu uvažuje také olympijský medailista v biatlonu Michal Krčmář.

Kam se už se není možné hlásit, to jsou týmové soutěže, kam se týmy dostávají na základě kvalifikace. Sportovci Masarykovy univerzity se však zúčastní všech kolektivních sportů bez kvalifikací, což je výsada pořádající školy.

Kdo se necítí na to, aby sám soutěžil, může se přihlásit jako dobrovolník a pomáhat s organizací. Dobrovolníci, kteří se chtějí podílet na organizaci jednotlivých sportů, nemusí být na místě po celou dobu konání her a v online formuláři si můžou dokonce vybrat, u jakého sportu by chtěli být.

Hlavní novinky