Přejít na hlavní obsah

Až posílím psychiku, tak budu určitě lepší

ImageVítězem letošního akademického mistrovství ČR se stal student Fakulty sportovních studií MU Martin Vráblík, který ve Špindlerově Mlýně vyhrál soutěž v super G a byl nejlepším závodníkem i na mistrovství ČR mužů.
Vráblík patří mezi nejúspěšnější české akademické reprezentanty. V roce 2005 získal na univerziádě v Innsbrucku zlato ve sjezdu a bronz v kombinaci, o dva roky později na univerziádě v Turínu dosáhl další solidní bilance – v obřím slalomu byl desátý, ve slalomu sedmý, v super G desátý a v kombinaci pátý. 

S uplynulou sezónou můžete být spokojen?
Jen částečně. Mám radost z toho, že jsem měl formu při domácím šampionátu, protože na startu se kromě Banka sešli moji další velcí soupeři Krýzl, Trejbal, Záhrobský a já jsem byl v cíli v jednotlivých závodech lepší než oni. Ale řada předchozích závodů evropského a světového poháru, kde jsem měl sbírat body, mně nevyšla, a proto není důvod ke spokojenosti.

Co vám chybí k tomu, abyste sbíral body v Evropském poháru a ve Světovém poháru?
Odpověď je jednoznačná – musím zlepšit psychiku. Dále absolvovat kvalitní přípravu. Mít při závodech radost a nebýt pod psychickým tlakem. Pak se dostaví i lepší výsledky.

Image
„Mám radost z toho, že jsem měl formu při domácím šampionátu, ale řada předchozích závodů evropského a světového poháru mně nevyšla,“a připouští sjezdař Martin Vráblík. Zdroj: www.martinvrablik.cz.

Co vás čeká ještě nyní v závěru sezony?
Budu startovat na mistrovství Rakouska a asi i na osmi závodech FIS. V květnu chci otestovat lyže a spolupracovat se zahraničním trenérem. V létě bych chtěl vyrazit s přítelkyní na dovolenou do Egypta.

Jak při tom všem zvládáte studium?
Nejdříve jsem studoval na Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Na začátku třetího ročníku jsem nestihl docházku na plavání. Chtěl jsem ji nahradit v jiném termínu, ale nenašel jsem na škole v Praze pochopení a skončilo to špatně. Tak jsem zvolil Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity – jsem ve třetím ročníku, mám individuální studium a jsem spokojen. Příští rok bych chtěl dokončit bakalářské studium – obor trenérství a pak si ještě přidat další rok specializaci fitness.

Hlavní novinky