Přejít na hlavní obsah

Brněnští vysokoškoláci zápolili v eskymáckých obratech

ImageFoťák, blesklo mi hlavou a otáčím se na své pubertální výrostky. „Nezapomněli jste foťák?“ Ptám se a má čerstvě dospělá dcera s poklidem odpoví: „Ty jsi ho nevzala, mami?“ Jediná věc, kterou jsem po svých dětech chtěla, a oni to zapomenou. Je deset minut po srazu s ostatními a my dřepíme v zácpě, bez foťáku, s drnčícím telefonem v kabelce. Jako vždy Svatka nestíhá. Ale i to má své výhody, díky hektickému začátku třetího ročníku Přeboru brněnských vysokých škol nebyl čas na nervozitu a dlouhé přemýšlení, prezentace proběhla rychle a v půl osmé večer byl na palubě prijonu první kajakář.

Už v polovině prvního kola bylo všem jasné, že závodník se startovním číslem 8 je dnešním favoritem, jeho famózní styl zvedání pod zadní částí lodě byl neuvěřitelně mrštný a rychlý. Během dvaceti minut bylo první kolo mužské kategorie odjeto a průběžným vítězem se stal dle očekávání Martin Žemlička z VUT, startující s číslem 8.

Image
Už potřetí změřili své síly brněnští vysokoškolští studenti, kteří to umí s kajakem. Foto: Libor Zakopal.
To už byly na startu připraveny i závodnice něžného pohlaví, jako první se na vodu vydává Tereza Tomanová z Lékařské fakulty MU, která v prvním kole poráží svou sokyni Zdeňku Kytýrovou z VUT. Po ženách tu máme zpět naše šikovné muže, ale bohužel ani v druhém kole se nikomu nepodařilo přiblížit k výsledku Martina Žemličky, který zvítězil v celkovém čase 19,08 sekund – tedy o třídu nad všemi ostatními, na druhém místě se umístil Radek Vystrčil z VUT a třetí příčku obsadil Dalibor Honza z Fakulty informatiky MU. Na první příčky v ženské kategorii dosáhla nakonec Zdeňka Kytýrová s celkovým časem 32,09 sekund, jako druhá se umístila Tereza Tomanová z Lékařské fakulty MU s celkovým časem 39,91 sekund.

Hlavní novinky