Přejít na hlavní obsah

České akademické hry ovládnou celé Brno

Malá česká univerzitní olympiáda se bude konat od 17. do 22. června.

Po dvanácti letech se na sportoviště Masarykovy univerzity vrací v nadcházejícím týdnu největší událost českého vysokoškolského sportu České akademické hry. Malá česká univerzitní olympiáda se bude konat od 17. do 22. června. V 27 disciplínách na ní bude o medaile závodit přibližně 1800 sportovců. Cílem je mimo jiné vysokoškolská oslava sportu, který k životu studentů neodmyslitelně patří.

V Brně se České akademické hry konaly naposledy před šesti lety, kdy je hostilo Vysoké učení technické. „VUT je mělo organizovat i letos, ale kvůli souběhu s jiným projektem se her muselo vzdát, a tak jsme nabídli pomoc my,“ sdělil Jiří Nykodým, předseda organizačního výboru z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

Nejatraktivnější boje by se podle jeho slov měly odehrávat v atletických disciplínách, kde se objeví mimo jiné česká reprezentantka a juniorská mistryně Evropy ve skoku do výšky Michala Hrubá, která v Brně dlouho působila. Na atletickém oválu se ukáže také Martin Tuček, který se nominoval na letošní mistrovství Evropy a v Brně se představí na trati 400 metrů překážek.

Novinkou letošního ročníku her je, že se bude poprvé soutěžit také v olympijském vzpírání. Zařazení tohoto sportu do programu je hlavně zásluha české atletky a mistryně republiky ve vzpírání Terezy Králové, která si na Fakultě sportovních studií MU dělá doktorát z kinantropologie. Soutěžit vedle ní bude také Jiří Gasior, několikanásobný mistr republiky ve vzpírání, reprezentant a český rekordman, který se zúčastnil mimo jiné světové univerziády v Tchaj-peji.

Brněnské České akademické hry se budou konat z velké části na Fakultě sportovních studií MU. Vypomůžou ale i areály Vysokého učení technického (VUT), kde se bude soutěžit na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem, sportoviště Univerzity obrany, Veterinární a farmaceutické univerzity a část programu se odehraje i na hřišti VSK Technika Brno na Kraví hoře. Podrobnosti nebo třeba program celé akce je k dispozici na webu ceskeakademickehry.cz.

Hlavní novinky