Přejít na hlavní obsah

Sezona pro HC MUNI končí. Tým se zasekl až v semifinále

Postup hokejového týmu HC Masaryk University do finále EUHL zastavila Banská Bystrica.

S Bánskou Bystricí to bylo před středečním utkáním 1:1 na semifinálové zápasy. Třetí souboj ale brněnským medvědům nevyšel.

Hodně velké zklamání panuje mezi hráči univerzitního hokejového týmu HC Masaryk University. Ve středu večer odehráli svůj poslední zápas v sezoně, protože v semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy hraném na dvě vítězná utkání podlehli podruhé týmu z Banské Bystrice. Přestože medvědi strávili valnou část sezony v čele tabulky soutěže, letošní ročník pro ně skončil. Podle manažerů tým ale znovu prokázal, jak rychle je schopný se po všech stránkách posunovat.

„Ve výsledku jsme asi doplatili na to, že pořád ještě nemáme s hrou ve vyřazovací části tak velké zkušenosti. Výkonnostně jsme na tom jinak my, Banská Bystrica a Trenčín zhruba nastejno, rozhodly maličkosti,“ je přesvědčený kapitán mužstva Peter Bustin.

Po posledním utkání sezony, ve kterém mužstvo HC Masaryk University podlehlo Bystrici 4:2, byly v kabině k vidění slzy, vztek, ale i gesta útěchy. Medvědi dostali v posledním zápasu dva góly a museli dotahovat, což se jim povedlo, víc už ale nedokázali.

„Dostali jsme hloupý gól na 3:2 a celou třetí třetinu soupeře tlačili, ale oni odolávali, až se čas naplnil,“ lituje Bustin, který přiznává, že po celkovém průběhu soutěže jeho tým pokukoval i po titulu. Postavil se mu ale těžký soupeř.

Družstvo z Bystrice disponuje daleko větším rozpočtem a téměř profesionálním zázemím. Hráči mají domluvené úlevy ze školy a tým například využívá speciální software na analýzu svojí hry i hry soupeře. „Bylo to znát, například chyby, které dělali v prvním zápase, už později neopakovali,“ má dojem Bustin, který spolu se spoluhráči funguje v trochu jiném módu. Řada hokejistů při škole ještě pracuje. A třeba Michalu Maršálkovi se v průběhu sezony narodil syn.

Když se má ale Bustin z role hráče přesunout do role manažera týmu, kterou v reálu také zastává, má ze sezony radost. „Jsme v soutěži druhý rok a po loňském pátém místu jsme se letos znovu dostali dál. A to přesto, že máme rozpočet asi 750 tisíc korun, zatímco Trenčín má k dispozici asi tři a půl milionu korun a většina týmů je v lize delší dobu. Vypadá to, že z naší strany se všechno posunuje správným směrem,“ hodnotí jeden ze zakladatelů týmu.

Bustin si navíc pochvaluje skvělou atmosféru v týmu. „Nikde jinde jsem asi takovou nezažil. Kluci jsou pořád rivalové, kteří si ze sebe umí dělat navzájem srandu, ale zároveň i kamarádi.“

Zatímco letošní sezona EUHL se ještě bude dohrávat finálovými zápasy, manažeři HC Masaryk University už pokukují po té další. Dají se totiž čekat jisté změny. Do podoby soutěže by mohly promluvit jednak nové regule v českém mládežnickém hokeji a pak také snahy některých celků o proměnu konceptu celé soutěže. Jasněji by mělo být na konci května.

Hlavní novinky