Přejít na hlavní obsah

Česko dějištěm světového baseballového turnaje

ImageVelkou sportovní událost hostila ve druhé polovině července Česká republika. Stadiony v několika moravských městech včetně Brna byly totiž dějištěm čtvrtého akademického mistrovství světa v baseballu. Ve velmi kvalitních zápasech se utkalo celkem sedm týmů. Vítězi se stali favorizovaní Američané, Češi skončili šestí.

Českému týmu se podařilo zvítězit jen v utkání s Litvou, nicméně velmi těsných výsledků dosáhli baseballisté i s Koreou a Tchaj-wanem – tedy s týmy, které to dotáhly až do semifinále. „Před mistrovstvím jsem myslel, že bychom mohli bojovat o vyšší příčky, ale šesté místo rozhodně nepovažuji za neúspěch. Turnaj byl velmi kvalitně obsazený a všechny týmy, které skončily před námi, jsou ze zemí, kde se dlouhodobě hraje kvalitnější baseball než u nás,“ uvedl pálkař Jan Toman. Podobně se na turnaj dívá i nadhazovač Petr Minařík. „Pohled na finální tabulku není úplně příjemný, ale podle ohlasu veřejnosti jsme to odehráli se ctí,“ řekl Minařík.

Vítězi turnaje se stali favorizovaní Američané, Češi skončili šestí. Foto: Petr Stříbrcký.
Vítězi turnaje se stali favorizovaní Američané, Češi skončili šestí. Foto: Petr Stříbrcký.
Pro Tomana byl turnaj o to výjimečnější, že se mu podařilo dosáhnout na jednu z udělovaných individuálních cen – za největší počet ukradených met. „Nikdy se mi nic podobného nepodařilo. Také jsem až do vyhlašování těchto cen vůbec netušil, že bych mohl na nějakou cenu aspirovat. Beru to jako potvrzení, že mě turnaj zastihl v celkem dobré formě a že jsem si jej maximálně užil,“ svěřil se Toman.

Pro oba hráče, Tomana i Minaříka, byl turnaj výjimečný i po jiné stránce. Oba studenti právě dokončili své studium na Masarykově univerzitě. Toman úspěšně absolvoval magisterské studium na Ekonomicko-správní fakultě. Minařík dokončil bakalářské studium na Fakultě sportovních studií a chystá se do australské ligy.

Hlavní novinky