Přejít na hlavní obsah

V Komárově se hrál turnaj ve streetballu

Image Zatímco někdo slavil 1. květen postáváním na demonstracích, studenti navazujícího magisterského studia učitelství tělesné výchovy uspořádali turnaj ve stále oblíbenější formě basketbalu, streetballu.

Streetball je modernější odrůda basketbalu, která se víc hodí pro rekreační hráče. „Spíš než v tělocvičně se hraje venku na vzduchu, jde o takový sport na léto. Nepotřebuje přesně vymezený prostor a většinou není nutná ani přítomnost rozhodčího. Hraje se podle pravidel fair play, takže když se někdo dopustí faulu, tak se k němu přizná,“ přibližuje stále populárnější sport ředitel turnaje Petr Kitzberger.
Na turnaj se přihlásilo šest smíšených družstev, přičemž za každé musela nastoupit alespoň jedna dívka. „U jednoho týmu byla tou dívkou dokonce česká basketbalová reprezentantka Jana Veselá. A pokud vím, tak jsme měli i zahraniční účastníky z Maďarska a Bulharska,“ vybírá z pestré směsi hráčů Kitzberger.

Streetball je modernější odrůda basketbalu, která se víc hodí pro rekreační hráče.  Foto: Archiv MU.
Streetball je modernější odrůda basketbalu, která se víc hodí pro rekreační hráče. Foto: Archiv MU.

Díky množství družstev si mohli účastníci zahrát systémem každý s každým. „To se všem líbilo. Nikdo nemusel dlouho čekat na další utkání a panovala tady přátelská atmosféra,“ pochvaluje si ředitel turnaje. Vítězem se nakonec stala formace s názvem X-Streem Converse. Posluchači Fakulty sportovních studií soutěž zorganizovali v rámci jednoho z předmětů a vzhledem k pozitivním ohlasům plánují pokračování. „Všem se to líbilo a mluvili o tom, že by se turnaj měl zopakovat. Uvažujeme, že bychom kontakty, které jsme si letos udělali, předali mladším kolegům, a ti by na nás příští rok mohli navázat,“ plánuje Kitzberger.

Hlavní novinky