Přejít na hlavní obsah

Hokejisté HC MUNI odstartují sezonu v nové lize soubojem s VUT

Úplně nový začátek čeká v nadcházející sezoně hráče a realizační tým hokejového týmu HC Masaryk University.

Ve středu 25. září jim startuje první ročník v nově založené české Univerzitní lize ledního hokeje (ULLH), kam se přesunuli z Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Nová soutěž by s sebou měla přinést i řadu vylepšení, která se budou projevovat v průběhu sezony. V hale za Lužánkami se navíc zítra ve 20 hodin začíná bitvou o Brno proti VUT Cavaliers Brno.

Už několik týdnů bylo jasné, že v nové soutěži proti sobě bude v premiérové sezoně nastupovat osm celků. Vedení soutěže už také před časem představilo modré logo soutěže, které se ale nakonec na poslední chvíli zbarvilo do žluta. Odráží tak fakt, že generálním partnerem ligy se stala sázková společnost Tipsport.

„Pro nás by to mělo znamenat, že každému týmu by měla do rozpočtu přitéct určitá suma peněz, která nám zase o něco víc pomůže s rozvojem. Jsou na to vázané i nějaké povinnosti, ale už jenom tento fakt je velký rozdíl oproti předchozí soutěži. Tam žádný komerční partner nefiguroval,“ uvedl Josef Novák, asistent trenéra HC MUNI a jeden z manažerů týmu. O jakou částku se bude jednat, zatím nespecifikoval. Podrobnosti spolupráce se ještě ladí.

Obdobnou roli jako u univerzitního hokeje hraje Tipsport také u nejvyšší české hokejové soutěže, extraligy. Nabízí se tak myšlenka obě soutěže nějakým způsobem propojit, což by se v určité formě mělo opravdu stát. V průběhu sezony by se měla ve čtyřech městech, kde se zároveň hraje i extraliga, odehrát čtyři velká utkání ve velkých hokejových halách, odkud by všechno živě přenášela Česká televize.

Plán vypadá tak, že by se domluvil dřívější začátek extraligového duelu, aby se mohl organizovat celý hokejový večer, kdy by po skončení jednoho zápasu následoval ještě ten univerzitní. „Už jenom možnost zahrát si ve velké hale je zážitek. Spojením zápasů by se navíc využilo toho, že extraligoví fanoušci už jsou na místě, takže část by určitě zůstala, a dostala se tak i k univerzitnímu hokeji,“ podotkl Novák.

Jemu samotnému se na trenérské lavičce obměnil parťák. Bývalý trenér družstva Luděk Stehlík už nemohl u týmu pokračovat kvůli dalším pracovním povinnostem. Novým hlavním trenérem se tak stal Filip Košecký, bývalý slovenský mládežnický reprezentant, který se specializuje hlavně na kondiční přípravu. Na starost budou mít spolu s Novákem kádr o asi třiceti hráčích, kam se díky předsezónním výběrovým tréninkům dostalo sedm nových tváří.

Velkou změnou si ale prošel i zítřejší soupeř hokejistů HC MUNI. Tým Cavaliers Brno existoval už v předchozích dvou sezonách. Od té letošní ale nese v názvu i zkratku Vysokého učení technického. Právě hráči této školy by v něm měli časem hrát především. „Změna by ale měla být postupná. Někteří hráči VUT nastupují od začátku i v našem týmu a nejde je jen tak vzít a přesunout jinam, když už mají v kabině vazby,“ dovysvětlil Novák. Spolu se zbytkem vedení týmu láká také letos na jedinečnou atmosféru studentských hokejových zápasů i řadu akcí, které je budou doprovázet.

Hlavní novinky