Přejít na hlavní obsah

Teď, nebo za 100 let. Hokejisté MUNI se utkají s MENDELU

Už jen týdny zbývají do největší studentské oslavy 100. výročí založení Masarykovy univerzity.

Ve čtvrtek 7. listopadu se od 19 hodin střetnou v hokejovém utkání mužstva Masarykovy a Mendelovy univerzity, která si připomíná stejné výročí. Zápas tak bude bitvou o Pohár stoletých univerzit i o čest. Odveta totiž hned tak možná nebude.

Utkání naváže na tradici velkých hokejových zápasů, které se v extraligové DRFG Areně konají víceméně pravidelně jednou ročně. Celý sportovní den začne v 17 hodin průvodem fanoušků z náměstí Svobody, který by měl do haly dorazit zhruba v 18 hodin. Samotné utkání začne o hodinu později. „Bude to určitě hokej na úrovni, žádná holomajzna, vždyť odveta připadá v úvahu nejdřív za sto let,“ zdůraznil Jiří Nykodým, proděkan Fakulty sportovních studií MU, který má na starost organizaci družstev.

Širší soupisky nyní čítají na obou stranách asi 25 jmen, z nichž nakonec vzejdou dvě asi 22členná mužstva. Za Masarykovu univerzitu je v jednání možný nástup brankáře extraligové Komety Karla Vejmelky, který studuje management sportu. „Trochu nám to ale komplikuje fakt, že se teď v Kometě stal gólmanskou jedničkou. Pokud by se zranil, byl by to pro extraligový tým velký problém,“ naznačil Nykodým, že jednání budou ještě složitá.

Obě mužstva nastoupí ve speciálních dresech dělaných jen pro tuto příležitost, které pak hráčům zůstanou na památku. Šanci, že si něco odnesou na památku, má ale i spousta fanoušků. Chystá se pro ně řada soutěží o dárky od partnerů. Účastníci průvodu dostanou upomínkové předměty obou univerzit, které se budou hodit při fandění na zápase. A brněnské VIDA! science centrum nachystalo pro 500 účastníků volné vstupenky 1+1 na svůj večerní program pro dospělé s názvem After dark.

Vstupenky na utkání se prodávají v předprodeji v síti Ticketportal za 140 korun, na webu jsou navíc označené sektory pro fanoušky jedné či druhé univerzity, aby každý seděl mezi svými. Mimo hokejový zážitek mají pořadatelé pro fanoušky ještě jednu velkou motivaci. Na místě se bude soutěžit o týdenní zapůjčení Fordu Transit pro 9 osob, což se hodí třeba na velký výlet s kamarády.

Hlavní novinky