Přejít na hlavní obsah

MUNI versus MENDELU bude i bitva přeběhlíků. Připravte se

Už ve čtvrtek 7. listopadu v 19 hodin se univerzity utkají v DRFG areně.

Poslední hodiny zbývají do hokejového zápasu roku mezi týmy Masarykovy a Mendelovy univerzity. Pro řadu hráčů bude mít speciální náboj a pro všechny fanoušky by měl být tou nejlepší oslavou 100. výročí založení obou škol. Oba týmy dělaly, co mohly, aby na led postavily to nejlepší, co mají zrovna k dispozici. Pro fanoušky se navíc chystá spousta zábavy a soutěží.

Michal Brzobohatý a Josef Novák se u ledu často potkávají, hokeji se věnují odmala a navzájem se znají už někdy od páté třídy. Navíc oba ještě nedávno reprezentovali Českou republiku třeba na univerziádě. Ve čtvrtek se na sebe ale budou dívat z opačné strany ledu. Oba navíc trochu paradoxně.

Michal je absolvent Masarykovy univerzity, ale teď pracuje v Centru sportovních aktivit Mendelovy univerzity, takže pomáhal skládat mužstvo svého stávajícího zaměstnavatele. „Tenhle velký zápas v DRFG Areně už budu hrát popáté nebo pošesté, ale tentokrát to bude zvláštní právě tím, že poprvé to nebude za MUNI. Uvidím kluky, které už jsem dlouho neviděl, i když na straně soupeře už budu znát spíš ty, kteří budou na střídačce,“ popisuje Michal, který navíc pořád uvažuje o tom, že by se na Masarykovy univerzitu vrátil a pod vedením Jiřího Nykodýma, dalšího z organizátorů, dělal doktorát.

Josef je naproti tomu absolvent Mendelovy univerzity, ale od začátku je součástí hokejového týmu HC Masaryk University, takže se za MUNI zapojil i do organizace univerzitního duelu. „Stát proti svojí alma mater bude asi zvláštní, ale tím, jak jsem teď v jednom kole kvůli Univerzitní lize, mi to zatím nedochází. Každopádně chceme vyhrát, takže od prvního buly půjdou emoce stranou a udělám všechno pro to, aby vyhrála Masaryčka,“ slibuje Josef.

Michal Brzobohatý a Josef Novák.

Výhru chtějí pro svůj tým oba. Ale oba by zároveň rádi, aby byl čtvrteční zápas co největším zážitkem pro diváky. „Jestli je mi výsledek jedno? V hokeji vám nemůže být nic jedno, to pak nemá smysl se v tomto prostředí pohybovat,“ říká rozhodně Josef. Jeho protivník naopak zdůrazňuje divácký zážitek. „Chci, aby si fanoušci užili zápas i show okolo. Je to oslava stoletých univerzit a dle mého názoru to bude skvělý vrchol,“ povídá.

Lístky na zápas se prodávají online přes Ticketportal nebo v úterý, ve středu a ve čtvrtek od 10 do 15 hodin i fyzicky v atriu fakulty sociálních studií a v červeném vchodu kampusu v Bohunicích. Pokud zbudou, tak od 17 hodin budou v den duelu k dostání také na hlavní pokladně extraligové haly - ale to už za 190 korun.

Pořadatelé divákům vzkazují, aby dorazili s předstihem, vyhnou se tak frontám u turniketů a neuteče jim začátek. Dobré řešení je zapojit se do fanouškovského průvodu, který vychází v 17 hodin z náměstí Svobody a na straně MUNI se na něm budou zdarma rozdávat třeba modrobílé šály. Průvody by měl do haly dorazit přibližně v 18 hodin. Kromě jiných věcí už tam v tu dobu bude nachystaná ochutnávka kávy od firmy Jacobs a budou se rozdávat vstupenky 1+1 zdarma na vědeckého centra VIDA! na jejich program pro dospělé s názvem After Dark.

V průběhu zápasu se navíc bude soutěžit o spoustu věcných darů a zážitků. Hlavní výhrou je týdenní pronájem Fordu Transit pro devět osob od společnosti Carent. Mezi dalšími jsou třeba poukázky do Big One Fitness, jízdenky na cestu po Evropě od Student Agency, připojení k internetu od Netboxu, poukázky do McDonald´s nebo do Knihy Dobrovský a pivo a víno od Mendelovy univerzity nebo Vinselektu Michlovský.

Hlavní novinky