Přejít na hlavní obsah

Beachvolejbalisté mají za sebou nejlepší sezonu

Image Listí padá nejen na ulice a parky, ale také na teď už opuštěná hřiště, kde se hraje plážový volejbal. Beachvolejbalistům už sezona skončila. Dvojice reprezentantů Masarykovy univerzity i České republiky Martin Tichý a Jindřich Weiss na ni bude vzpomínat jako dosud na žádnou jinou. Mezi mnoha jejich letošními úspěchy vyčnívá titul akademických vicemistrů Evropy ze šampionátu v Turecku.

Oba hráči jsou se sezonou nadmíru spokojení. „Letos jsme si dali za cíl dovézt z akademického mistrovství Evropy v Turecku nebo světa v Německu alespoň jednu medaili, a to se povedlo hned na prvním šampionátu. V Hamburku už se nám tak dobře nevedlo, skončili jsme třináctí, ale hlavně ona medaile je skvělý úspěch,“ popisuje s nadšením Jindřich Weiss a dodává, že jejich stříbro se do historie zapíše jako první akademická medaile v mužské kategorii. Cení si i toho, že za sebou nechali velmi silné dvojice jako třeba evropské mistry v kategorii do 23 let.

Na akademickém mistrovství Evropy v Turecku prohrála dvojice Tichý-Weiss poprvé až ve finále. Foto: Archiv J. Weisse.
Na akademickém mistrovství Evropy v Turecku prohrála dvojice Tichý-Weiss poprvé až ve finále. Foto: Archiv J. Weisse.

Na mistrovství světa jejich výkony na podobné umístění nestačily. Konkurence byla příliš silná a nepustila je ani mezi nejlepší osmičku. Smůlu měla i Weissova sestra Eva, také beachvolejbalová reprezentantka a studentka FF, která se svojí partnerkou smolně prohrála v semifinále a potom i v utkání o třetí místo.

Na rozdíl od seniorských soutěží se na turnaji příliš neprosadily brazilské páry. „Brazilci se úzce specializují, a ten, kdo se chce v beachvolejbalu dostat až na nejvyšší úroveň, si nemůže dovolit studovat. Proto jejich akademici tolik nezáří,“ vysvětluje Weiss fakt, který reprezentanty země samby odlišuje třeba i od českých reprezentantů.

Dokazuje to i jeho spoluhráč Martin Tichý, který si v rozjetém semestru odskočil na turnaj světové série do Bahrajnu a s kolegou Janem Dumkem skončili devátí. To, že tam nestartoval s Weissem, neznamená partnerskou krizi. „Hrajeme spolu zimní ligu a akademické turnaje, jinak máme každý ještě svého partnera, což jsou starší borci blokaři. My s Martinem se oba spíš tlačíme do pole,“ popisuje Weiss.

Hlavní novinky