Přejít na hlavní obsah

Hokejová oslava, ale bez modré radosti. MUNI vs. Mendelu 2:5

Překvapivého vítěze měla hokejová studentská oslava 100. výročí založení Masarykovy a Mendelovy univerzity.

Ačkoliv papírovým favoritem duelu měl být modrý tým MUNI, který velká hokejová utkání v DRFG Areně hraje víceméně každý rok několik let, zelené mužstvo ho nakonec přehrálo v poměru 5:2. Radost měl ale aspoň zástupce Masarykovy univerzity v zeleném týmu. Pohár pro vítěze totiž v pozici kapitána přebíral absolvent MUNI Michal Brzobohatý.

Zápas, který sledovalo v extraligové hale 4312 fanoušků, začal bezgólovou první třetinou, kdy hráči navzájem tvrdě zkoušeli svoji sehranost. Skóre otevřel ve druhé třetině na straně Masarykovy univerzity Jakub Kadlec, ale soupeř pak nasázel hned čtyři branky.

„Prvním gólem jsme měli hrozně dobře nakročeno, ale pak jsme dostali dvě branky při našich přesilovkách, což nebylo podle plánu. Pak už se chytla Mendlovka, v podstatě nám jenom vyhazovala puky a my už jsme nebyli schopní tu stěnu prolomit,“ komentoval vývoj zápasu kapitán modrých Peter Bustin. Že zelení neměli být favority? „Možná jim to nikdo neřekl,“ podotkl s úsměvem.

Kdo se po utkání usmíval ještě víc, to byl jeho kapitánský protějšek v týmu Mendelovy univerzity Michal Brzobohatý. Absolvent Fakulty sportovních studií MU dnes pracuje ve sportovním centru Mendelovy univerzity, takže když se výroční zápas začal plánovat, dostal z velké části na starost jeho organizaci a nakonec i pozvednul pohár pro vítěze.

„Já jsem ale od začátku říkal, že mi šlo o lidi, aby si to užili. Že jsme nakonec vyhráli, je pro mě spíš nadstavba. Vyhrál jsem několikrát jako hráč Masarykovy univerzity a teď jednou za Mendlovku a víc už to nebude. Příště už budu stát na střídačce jen jako trenér,“ povídal po konci zápasu.

Zápas měl o to zajímavější náboj, že řada hráčů z obou týmů se pravidelně potkávání v jednom mužstvu HC Masaryk University, který hraje Univerzitní ligu. „Nakonec taky velkou část gólů Mendlovky dali právě naši spoluhráči,“ glosoval Bustin, který je kapitánem HC MUNI. „Myslím, že do šatny se už teď jen tak nedostanou,“ přisadil si pak ještě na stranu soupeřů i spoluhráčů v jednom.

Hráči na obou stranách si pochvalovali atmosféru utkání, kde dávají fanoušci díky jeho neopakovatelnosti do fandění všechno. Už teď se diskutuje o tom, že utkání modrých a zelených by se mělo příští rok opakovat. Hráči HC MUNI z obou stran do té doby zvou na Univerzitní ligu, která se pravidelně hraje v halách za parkem Lužánky.

Podívejte se na reportáž MUNI TV

Hokejový souboj stoletých brněnských univerzit vyhrála Mendelu

Hokejový tým Masarykova univerzita odešel minulý týden z ledu s výpraskem od Mendelova univerzita v Brně - a to v poměru 2:5. Dominanci nad Brnem mezi stoletými univerzitami si tak připsal soupeř. Atmosféru nicméně byla skvělá! A takto ji před i po zápasu zaznamenal náš štáb.

Zveřejnil(a) MUNI TV dne Čtvrtek 14. listopadu 2019

Podívejte se na komentovaný záznam MUNI TV

MUNI vs. MENDELU

Živý přenos z hokejového souboje Masarykovy a Mendelovy univerzity.

Zveřejnil(a) MUNI TV dne Čtvrtek 7. listopadu 2019

Hlavní novinky