Přejít na hlavní obsah

Brněnská radnice ocenila osm sportovců MU

Image Hned osmička studentů Masarykovy univerzity si v prosinci přišla pro ocenění pro nejlepší akademické sportovce města Brna. Mezi univerzitami moravské metropole neměla v počtu vyznamenaných konkurenci. Kromě čtyř účastníků letních olympijských her v Pekingu si cenu vyzvedli stříbrní beachvolejbalisté z mistrovství Evropy vysokoškoláků Martin Tichý s kolegou Jindřichem Weissem, thajboxer Tomáš Hron nebo nohejbalista Petr Bubniak, jenž se v prosinci na šampionátu v Nymburce stal dvojnásobným mistrem světa..

Jako první si ocenění převzala dálková plavkyně Jana Pechanová, která skončila na pekingských hrách osmá. „Coby medailové naději jí závod úplně nevyšel, ale na olympiádu nezanevřela. Právě naopak. Už uvažuje o přípravě na další hry v Londýně,“ informovala Eva Slonková z Fakulty sportovních studií, domovské fakulty plavkyně. Odměna neminula ani skokana do dálky Romana Novotného, jenž se na olympiádu kvalifikoval coby poslední český zástupce a shodou okolností i u něj zůstane ve statistikách konečná osmá pozice. Nadějný atlet patřil mezi největší překvapení české olympijské výpravy.

Mezi oceněnými akademickými sportovci nechyběli ani účastníci olympiády v Pekingu. Foto: Archiv FSpS.
Mezi oceněnými akademickými sportovci nechyběli ani účastníci olympiády v Pekingu. Foto: Archiv FSpS.

Po roce se mezi nejlepší znovu dostala také bikrosařka Jana Horáková. Ta si z cesty do Číny nepřivezla nejlepší vzpomínky. Měla téměř jistý postup do finále, ale připletla se do pádu soupeřek a na medaili musela zapomenout. Zařazení mezi nejlepší akademické sportovce tak pro ni bylo aspoň malou náplastí. Zato pro plavce Martina Vernera představoval spíš mašli na milém dárku. Tím pro něj byla už jen samotná možnost podívat se na olympiádu, kde se mu povedlo vylepšit český rekord na trati 100 metrů volným způsobem.

Hlavní novinky