Virtuální běžecký souboj univerzit MU vs. VUT

Od 3. května můžou po dobu pěti týdnů zaměstnanci i studenti Masarykovy soupeřit s brněnským VUT.

Centrum univerzitního sportu MU vyhlásilo virtuální běžecký souboj mezi univerzitami. Od 3. května do 6. června se studenti a zaměstnanci můžou přihlásit do veřejně dostupné bezplatné verze aplikace STRAVA a nahrávat do ní své sportovní aktivity. Porovnáním prostého součtu zdolaných kilometrů bude určen vítěz - jednotlivec za MU i VUT, který bude mít zaznamenán nejvyšší počet kilometrů. Výsledky budou průběžně zveřejňovány na facebooku Centra univerzitního sportu

Běh nebo chůzi musí každý účastník v aplikaci STRAVA zaznamenávat v režimu viditelném pro všechny, jinak aktivita nebude zahrnuta do celkového žebříčku a nemůže být započítána. V aplikaci je potřeba vytvořit si profil a následně zažádat o vstup do týmu s názvem: Běhej za MUNI! Virtuální běžecký souboj univerzit MU vs. VUT.

"Do týmu budou přijati pouze studenti nebo zaměstnanci Masarykovy univerzity a VUT, kteří jsou vedeni v Informačním systému příslušné univerzity, tedy mají aktivní UČO, což bude kontrolováno na základě registrace,“ upozorňuje za organizátory z Centra univerzitního sportu MU Milan Šipl.

Vzhledem k tomu, že se jedná o virtuální běžecký souboj, nemohou pořadatelé stoprocentně kontrolovat například sdílení jednoho účtu více lidmi nebo jízdu na kole. „Vyzýváme všechny účastníky o dodržování pravidla fair play a pevně věříme, že se do souboje zapojí i v této nelehké době všichni studenti a zaměstnanci, kteří mají rádi aktivní pohyb,“ dodává Šipl.

V Univerzitním souboji bude zveřejněn celkový počet kilometrů, vyhlášeni budou nejlepší muži a nejlepší ženy z řad studentů i zaměstnanců z každé univerzity, ceny dostanou také další dva vylosovaní účastníci z každé univerzity.