Přejít na hlavní obsah

Špičkoví sportovci studující na MU se mohou přihlásit o stipendium

Masarykova univerzita doplňuje skupinu studentů MU zařazených v projektu UNIS, který podporuje vrcholové sportovce. Do 4. září je možné podat přihlášku.

Štěpán Volf je jedním ze sportovců podpořených v projektu UNIS.

Celkem čtyřicet pět studentů podporuje letos Masarykova univerzita díky projektu univerzitního sportu UNIS. Stipendia za tři čtvrtiny roku jsou již určena, ale za studenty, kteří ukončili studium na Masarykově univerzitě, probíhá nyní doplňovací výběr.

Šanci dostat několikatisícové stipendium ve čtvrtém kvartálu roku 2022 budou mít ale jen ti sportovci, kteří se do 4. září přihlásí přes elektronický formulář na stránkách UNISu.

Podle nastavených kritérií vyberou koordinátoři podpořené sportovce. „Výzva je určena studentům, kteří sportují na vrcholné úrovni a mají úspěchy odpovídající kritériím projektu. Hledáme sportovce studující na fakultách napříč celou Masarykovou univerzitou,“ uvedl proděkan fakulty sportovních studií a koordinátor projektu UNIS Oldřich Racek.

Cílem programu UNIS je vytvořit takové podmínky, aby úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností mohli studovat a skloubit jak náročné studijní požadavky, tak sportovní přípravu a účast na soutěžích. Například jako reprezentant ve sportovním lezení Štěpán Volf. „Pro realizaci adekvátní přípravy na závody jsou potřeba nemalé peníze a ani já bych se nevyhnul nutnosti přivydělávat si na různých brigádách. Tato skutečnost se dokáže velmi podepsat na fyzické i psychické únavě. Podpora od UNISu mi však umožnila připravovat se po sportovní stránce bez obav z finanční tísně,“ říká student fakulty sportovních studií, který je vítězem Českého poháru v boulderingu v roce 2021 a obsadil letos 17. místo na mistrovství Evropy v lezení na obtížnost.

Štěpán studuje program Kondiční trénink a aplikovaná kineziologie a studium na MU již nyní promítá do sportovní přípravy. „Znalosti ze studia využívám především do své tréninkové přípravy. Naučím se zde věci, které nejsou na internetu běžně dostupné, nebo jsou velmi těžko k nalezení. V budoucnu bych rád trénováním také naplno živil,“ dodává sportovec, jehož cílem je dostat se do finále v lezení na obtížnost i v boulderingu na mistrovství Evropy a ve skalách vylézt 9b cestu a 8C boulder.

Sběr přihlášek do čtvrtého ročníku projektu UNIS v roce 2023 se uskuteční na konci letošního roku. Sportovci budou opět k podání přihlášky vyzváni. 

Hlavní novinky