Přejít na hlavní obsah

Univerziáda: Komrskové chyběl k medaili jen kousek

AnotaceUniverziada Jen dvacet pět tisícin bodu scházelo sportovní gymnastce Janě Komrskové k tomu, aby si z letní světové univerziády v Bělehradě odvezla bronzovou medaili na přeskoku. „V první chvíli mě to mrzelo, byla jsem naštvaná na sebe i na rozhodčí, protože si myslím, že jsem skočila dvakrát dobře. Ale s odstupem jsem šťastná, že jsem mohla v takové konkurenci reprezentovat,“ uvedla gymnastka pro server progym.cz.

Kromě přeskoku zasáhla Komrsková i do bojů na kladině, kde skončila sedmá. Další sportovní gymnastka Jana Šikulová odjížděla z Bělehradu s úsměvem. Ve finále víceboje se umístila na desátém místě. „Obě závodnice podaly výborný výkon. Tři finálová umístění v konkurenci šedesáti přihlášených účastnic předčila všechna očekávání,“ radoval se trenér gymnastek Jan Komrska.

A jak si vedli ostatní zástupci Masarykovy univerzity? Dlouho živili naděje na medaili fotbalisté, v jejichž týmu se sešli hned čtyři posluchači fakulty sportovních studií. Češi na turnaji v Bělehradě prohráli jen jediný zápas. Bohužel ten nejdůležitější a nakonec skončili pátí. „Kdyby se hrálo na body, tak jsme vyhráli. Byl jsem strašně zklamaný a ještě to ze mě nevyprchalo,“ litoval promarněné šance po příjezdu domů tahoun českého celku Roman Smutný, který v první fotbalové lize nastupuje za 1. FC Brno.
Vztyčování české vlajky na letní univerziádě v Bělehradě. Foto: www.caus.cz.
Vztyčování české vlajky na letní univerziádě v Bělehradě. Foto: www.caus.cz.

Totožným umístěním se do historie univerziády zapsali basketbalistky a volejbalisté. Oba týmy své turnaje zakončily na čtvrtém místě. V boji o bronz podlehly basketbalistky Australankám a volejbalisté reprezentantům Egypta.


Výsledky sportovců MU na letní univerziádě
Basketbal: 4. místo: Romana Hejdová, Michaela Zrůstová
Fotbal:  5. místo: Radek Buchta, Petr Čejka, Roman Smutný, Michal Drápela
Volejbal: 4. místo: Martin Böhm, Jan Václavík
Plavání: Alena Nývltová (50 m v. z. 38.), Silvie Rybářová (200 m motýl 20., 800 m v. zp. 15., 1 500 m v. zp. 10.), Klára Václavíková (50 m znak 15., 100 m znak 14.)
Sportovní gymnastika: Jana Komrsková (přeskok 4., kladina 7.), Jana Šikulová (víceboj 10.)

Hlavní novinky