Přejít na hlavní obsah

V bohunickém kampusu se běželo o pohár děkana FSpS

Zajímavá trať plná schodů a zatáček v unikátním prostředí čekala v sobotu na účastníky tradičního Běhu o pohár děkana FSpS, který byl obnoven po dvouleté covidové pauze. Ve dvou kategoriích se ho zúčastnilo čtyřicet sedm závodníků.

Ženský závod se běžel na tři kilometry, muži museli urazit ještě o dva více.

Kilometr dlouhý okruh vedl napříč bohunickým kampusem. „Dřív se běhalo trochu jinou trasou, ale poslední tři roky se obíhají prakticky všechny kampusové fakulty. Závodníci běží na lékařskou, přes přírodovědeckou a vrací se po mostě zpátky k fakultě sportovních studií,“ popsal trať organizátor závodu a student fakulty sportovních studií Jan Petr.

V kategorii žen se podařilo nejrychleji oběhnout tři okruhy studentce lékařské fakulty Veronice Vávrové. „V prvním kole mi soupeřka dýchala hodně na záda, takže jsem se snažila zrychlit. Když jsem viděla, že čím dál víc ztrácí, věděla jsem, že prvenství udržím,“ komentovala průběh závodu vítězka ženské kategorie. Pozitivně hodnotila i pestrost okruhu. „Bylo to hodně zajímavé – kameny, schody, hodně zatáček, prostě parádní trasa.“ 

Ženský závod ovládla studentka lékařské fakulty Veronika Vávrová.

Pohár děkana pro nejrychlejšího muže putoval do rukou studenta fakulty sportovních studií Daniela Kotyzy, který si držel vedení téměř celý závod. „S Vojtou Novákem jsme v prvním okruhu běželi společně, ale po prvním kole už jsem ke konci běžel sám a prvenství jsem si pouze hlídal,“ popsal svůj triumf Kotyza.

Běžecký závod se konal v rámci akce FSpS Games, kterou uspořádali studenti této fakulty. „Se spolužáky nás napadlo uspořádat turnaj, jehož zlatým hřebem bude právě běžecký závod o pohár děkana. Plánujeme v tom pokračovat každoročně. Do budoucna bychom ale rádi uspořádali i turnaje pro celou Masarykovu univerzitu, kdy by proti sobě soupeřily všechny fakulty,“ dodal organizátor Jan Petr.

Pětikilometrovou trať nejrychleji zdolal Daniel Kotyza z FSpS.

Výsledky ženy 3 km:

1. Vávrová Veronika 00:16:24
2. Khalal El Achhab Sara + 00:00:18
3. Svobodová Lenka + 00:01:22

Výsledky muži 5 km:

1. Kotyza Daniel 0:20:55
2. Novák Vojtěch + 00:00:07
3. Žigo David + 00:00:20

Hlavní novinky