Přejít na hlavní obsah

Sportovci z MU se opět mohou přihlásit o stipendium

Sběr přihlášek do čtvrtého ročníku programu UNIS v roce 2023 dnes spustila Masarykova univerzita. Vyplnit elektronický formulář je nutné do 23. listopadu.

Program UNIS, který podporuje v duální kariéře a ve skloubení vysokoškolského studia a sportu vrcholové sportovce, bude na Masarykově univerzitě pokračovat i v příštím roce. Vzhledem k tomu, že MU je v rámci ostatních českých vysokých škol a univerzit hodnocena v řízení projektu nejvyšším možným počtem bodů, získala pro rok 2023 o jedno stipendijní místo víc. Celkem se tedy na finanční podporu může těšit 46 sportovců.

Šanci dostat několikatisícové měsíční stipendium budou mít ale jen ti sportovci, kteří se do 23. listopadu přihlásí přes elektronický formulář na stránkách UNISu. Pro zapojení do projektu musí vyplnit dotazník a pro zařazení do projektu navíc splnit konkrétní podmínky, které jsou uvedené na webových stránkách Fakulty sportovních studií MU.

„Je to výzva na studenty univerzity, kteří sportují na vrcholné úrovni. Hledáme sportovce studující na fakultách napříč Masarykovou univerzitou. Program UNIS pomůže vytvořit takové podmínky, aby úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností mohli studovat a skloubit jak náročné studijní požadavky, tak sportovní přípravu a účast na soutěžích,“ vysvětluje proděkan fakulty sportovních studií a koordinátor projektu UNIS Oldřich Racek.

Všechny přihlášky vyhodnocuje organizační tým projektu, který pak jednotlivé sportovce navrhuje ke schválení Vysokoškolskému sportovnímu centru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – VIKTORIA VSC, které projekt financuje.

Kladné stanovisko od organizačního týmu a stipendijní podporu získali v loňském roce například baseballisté David Mergans a Martin Červinka. David studuje fakultu sportovních studií, Martin ekonomicko-správní fakultu a oba sportovci patří do reprezentačního výběru České republiky, kterému se podařilo kvalifikovat na prestižní turnaj World Baseball Classic. V březnu v Tokiu se tak například tito studenti Masarykovy univerzity utkají v zápasech s největšími hvězdami světového baseballu.

Do projektu UNIS bylo v roce 2021 zapojeno 444 sportovců z 22 veřejných vysokých škol. Stipendia se udělují ve výši od 5 do 15 tisíc korun měsíčně, podle kategorií, které zohledňují dosažené úspěchy.

Hlavní novinky