Přejít na hlavní obsah

Univerzitní klub MUNI SPORT otevírá kurzy karate a sportovní přípravy

Masarykova univerzita založila univerzitní sportovní klub s názvem MUNI SPORT. Od října otevírá dva kurzy.

Pro studenty Masarykovy univerzity, zaměstnance a jejich děti jsou určeny kurzy nově založeného spolku – sportovního klubu – s celým názvem MUNI SPORT, univerzitní sportovní klub z. s. Kromě výše uvedených se ale součástí a členem nového spolku může stát samozřejmě také kdokoliv z veřejnosti.

„Založení univerzitního sportovního klubu vychází ze strategického dokumentu Koncepce rozvoje univerzitního sportu na Masarykově univerzitě. Cílem je vytvořit komplexní sportovní nabídku pro studenty a zaměstnance univerzity,“ uvedl proděkan pro strategii a rozvoj fakulty sportovních studií Oldřich Racek.

V současné době klub otevírá dva kurzy – karate pro děti od 6 do 12 let a specializované sportovní přípravy pro aktivní sportovce. Do obou kurzů se lze hlásit prostřednictvím formuláře, který lze najít také pod QR kódem. V příštím roce se připravuje otevření kurzu sportovní přípravky pro děti ve věku od 3 do 8 let a v blízké budoucnosti klub plánuje rozšíření o kurzy vzpírání, rugby a veslování.

Činnost klubu se neomezí pouze na sportovní kurzy. Pro příští ročník připravuje také sportovní kempy a další kulturně-sportovní akce. V plánu je také realizace lekcí a workshopů. „Jedním z našich cílů je integrace učení a vzdělání do činnosti spolku. Vidíme spolek jako platformu pro osvojování nových dovedností a kompetencí,“ dodal proděkan Racek.  

Spuštění činnosti klubu je úzce spojeno s otevřením nového sportovního zařízení v ulici Veslařská, které budou už nyní využívat karatisté, další sporty využijí také sportovní zařízení FSpS v areálu univerzitního kampusu Bohunice. 

Hlavní novinky