Přejít na hlavní obsah

Oplatí hokejisté MUNI porážku UK Kings Prague?

Základní část univerzitní ligy ledního hokeje je minulostí a hráče MUNI čekají první duely v playoff. Do Prahy odjíždí hráči Masarykovy univerzity již zítra, ve středu pak soupeře přivítají na domácím ledě v hale Sportcentra Lužánky.

Hokejisté HC MUNI v zápase univerzitní ligy.

V osmnácti zápasech základní části sesbírali hokejisté MUNI 22 bodů a umístili se na šesté příčce. Družstvo MUNI se během základní části potýkalo s kolísavou formou. Sezonu odstartovalo vysokou prohrou s českobudějovickými Black Dogs, potom ale Medvědi dokázali hned dvakrát porazit úřadující mistry ligy – Akademiky z Plzně. Celou sezonu byl svému týmu oporou Filip Král. Stal se nejvytěžovanějším gólmanem celé ligy, nastoupil ke třinácti zápasům a čelil neuvěřitelným 526 střelám. Za svá záda pustil pouze 36 kotoučů a pyšnit se může 93,16 % úspěšností zásahů. Ta ho řadí mezi čtyři nejlepší gólmany ligy. Brankářské statistiky opanoval také druhý brněnský brankář Petr Koval, který se mezi tři tyče postavil pouze ve dvou zápasech, na jejichž konci se ale mohl radovat z výhry. Jeho úspěšnost zásahů je 95,06 %. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Tadeáš Jakubec s 19 body za 11 gólů a 8 asistencí. Na druhém místě v týmových statistikách je dvorní nahrávač Jan Hasoň, který zapsal 18 bodů za 11 asistencí a 7 branek. Třetí místo s deseti body okupuje hned trojice hráčů – útočníci Jan Morev a Max Edl a obránce Mirek Bazala, který na 8 gólů přihrál a 2 sám vstřelil. Stal se nejen nejproduktivnějším obráncem HC MUNI, vešel se také do top desítky nejproduktivnějších obránců celé univerzitní ligy. 

Ve čtvrtfinále playoff univerzitní ligy narazí MUNI, stejně jako loni, na rivaly z Univerzity Karlovy – UK Kings Prague. „Playoff se hraje na dva vyhrané zápasy. Systém výběru je takový, že si týmy z TOP 4 vybírají postupně týmy, které skončily na pátém až osmém místě. Na nás padla Univerzita Karlova, se kterou vždy hrajeme divácky atraktivní zápasy. UK hraje velmi silový hokej,“ vysvětluje systém playoff generální manažer HC MUNI Andrej Vandlik. „Naše společné zápasy i během minulé sezony v rámci playoff patřily mezi nejlepší, jaké jsem u nás na halách v univerzitní lize zažil. Proto se velmi těším na diváky. Hraje se ve středu a věřím, že se nám podaří opět vytvořit nezapomenutelnou atmosféru a prodloužit si sezonu,“ dodává Andrej.

Loni byla Masarykova univerzita jednu výhru od postupu do semifinále, Univerzita Karlova ale na domácím ledě dokonala obrat a ukončila Medvědům sezonu. Souboj dvou největších univerzit Česka proto opět slibuje drama. „Na soupeře se těšíme. Já osobně jsem rád, že máme znovu Univerzitu Karlovu, protože jí máme z minulého roku co vracet. Rivalita tam určitě je, myslím, že kluky z Prahy to bude tento týden hodně bolet. Samozřejmě ale vše v rámci fair play. Nálada v týmu je před playoff skvělá. Jsme stoprocentně připraveni bojovat jeden za druhého,“ komentuje útočník HC MUNI Tadeáš Jakubec.

Hokejisté HC MUNI v zápase univerzitní ligy.

UK po základní části patří čtvrté místo s velkou bodovou ztrátou na tři vedoucí týmy. Kings z posledních tří zápasů brali pouze 3 body za výhru nad pardubickými Riders, proti Inženýrům z ČVUT i plzeňským Akademikům vyšli bodově naprázdno.

Vzájemná bilance MUNI a Karlovky je v této sezoně 1:1 na zápasy. První zápas doma v Brně hráči MUNI vyhráli těsně 3:2. Skórovali tehdy Adam Staněk, Jan Morev a Tadeáš Jakubec. Druhý zápas se hrál na ledě s Kings, kteří MUNI porazili vysoko 8:3. V playoff se ale předchozí úspěchy či nezdary mažou, což si uvědomuje i opora HC MUNI Tadeáš Jakubec, který tým po zranění Štěpána Kučery vede také jako kapitán. „Nijak zásadně svoji pozici nevnímám. Snažím se hrát stále svoji hru. Na řeči v kabině moc nejsem, radši jdu příkladem na ledě.“ 

Výhodu domácího prostředí budou mít jako první reprezentanti UK. Úvodní zápas série se hraje v úterý 12. března od 18:30 hodin. Ve středu 13. března přijedou Pražané na brněnský led, utkání začíná tradičně od 19:30 hodin ve Sportcentru Lužánky. Zápas se hraje ve spolupráci s fakultou sportovních studií a slavnostní úvodní buly zápasu vhodí děkan Jan Cacek. Pro diváky je připraven pestrý program plný soutěží jak na ledě, tak v zázemí stadionu. Vstupenky za stokorunu lze zakoupit online.

„Můžu slíbit, že ve středu večer za 100 korun nikde jinde v Brně takovou zábavu jako u nás nezažijete. Budou góly a hlavně skvělá atmosféra, buďte u toho s námi,“ připojuje pozvánku na zápas Tadeáš. 

Hlavní novinky