Přejít na hlavní obsah

Masná pojede na halový šampionát do Dauhá

AnotaceMasna
Dostala se mezi nejúspěšnější akademické sportovce loňského roku. Před několika týdny vyhrála akademické mistrovství republiky v atletice a navíc se jí povedlo kvalifikovat na halový světový šampionát. Opravdu úspěšný konec starého a úvod nového roku prožila atletka a studentka Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity Lenka Masná.

Že získá ocenění za reprezentaci univerzity v minulém roce, se vzhledem k jejím výkonům dalo čekat. Stejně jako to, že zvítězí na lednovém akademickém mistrovství republiky v halové atletice v běhu na 800 metrů. „Schází se tam slabší konkurence než na neakademických závodech. Pro mě je to spíš takový tréninkový test,“ uvedla sama Lenka Masná. Že nepřehání, ostatně dokazuje i výsledková listina závodu, který se v první polovině ledna konal v nafukovací hale na pražském Strahově. Vítězka Masná měla na druhou závodnici v pořadí téměř desetivteřinový náskok.

Co však nečekala ani ona sama, to je splněný limit na halové mistrovství světa, které se bude konat v březnu v katarském Dauhá. Povedlo se jí to jen několik dnů po akademickém šampionátu na mítinku v Lucemburku. „Počítala jsem s časem kolem dvou minut a tří vteřin a povedlo se mi 2.01. Už v tréninku jsem cítila, že mi to létá samo, ale že to bude až tak dobré, s tím jsem nepočítala,“ měla radost Masná.
Zatímco někteří závodníci raději nastupují ke svým soutěžím na otevřených stadionech, studentce z Kopřivnice hala nevadí. „Já mezi tím nerozlišuju. Na hale se mi líbí, že je tam větší kontakt se soupeřkami i s publikem,“ vysvětlila.
Image

Na strahovském závodě však půlkařka Masná nebyla jedinou medailistkou z Masarykovy univerzity. Její zástupci získali dohromady osm medailí, a fakulta sportovních studií tak v celkovém pořadí družstev skončila na druhém místě.

Medailisté masarykovy univerzity na akademickém mistrovství ČR v halové atletice
1. místo Lenka Masná (800 m)
2. místo Martin Pokorný (60 m překážek)
2. místo Ondřej Stolín (skok vysoký)
2. místo Josef Chyba (skok daleký)
2. místo Tereza Králová (koule)
3. místo Jaroslava Chovancová (1500 m)
3. místo Petr Klus (60 m překážek)
3. místo štafeta 4 x 200 m muži

Hlavní novinky