Přejít na hlavní obsah

Běžkařský titul si vyjela olympionička Skalníková

AnotaceAkademickeMistrovstviZcela suverénně zvítězila Eva Skalníková na akademickém šampionátu v běhu na lyžích na trati pět kilometrů volnou technikou. Studentka Masarykovy univerzity předčila v závodě, který se uskutečnil začátkem února, druhou závodnici v pořadí o téměř půl minuty.

Nejen její závod byl součástí mezinárodního akademického mistrovství republiky v běžeckém lyžování, které pořádala v Novém městě na Moravě Masarykova univerzita. Oproti předchozím ročníkům čekala na běžkaře jedna příjemná změna. „Po několikaletém sněhovém půstu si studenti užívali krásně upraveného lyžařského areálu s velkým množstvím přírodního sněhu,“ popsala podmínky pro sportování ředitelka závodů Eva Slonková.
Ženy zdolávaly na šampionátu trať 10 kilometrů klasicky a 5 kilometrů volnou technikou. Foto: Archiv FSpS.
Ženy zdolávaly na šampionátu trať 10 kilometrů klasicky a 5 kilometrů volnou technikou. Foto: Archiv FSpS.

Sníh však kromě Skalníkové studentům pořádající vysoké školy nesvědčil. Mezi muži se v závodě na 10 kilometrů volnou technikou prosadil do první desítky pouze Dušan Augustin, jenž skončil čtvrtý, a stejné umístění si vybojoval i na trati 20 kilometrů klasicky.

Do závodu štafet se zástupci Masarykovy univerzity nezapojili, o medaile bojovali jiní. „Nejúspěšnější štafety byly ze Západočeské univerzity, Českého vysokého učení technického a Univerzity Karlovy,“ přiblížila umístění na prvním, druhém a třetím místě Slonková.

Skalníková mohla teoreticky zasáhnout do dvou závodů, ale prakticky se zúčastnila jen jednoho. Důvod? Chystala se na zimní olympijské hry ve Vancouveru. Tam to však tak jednoduché jako mezi akademiky neměla. V Kanadě potrápil absolventku fakulty sportovních studií a studentku ekonomicko-správní fakulty zánět nosohltanu, kvůli němuž užívala antibiotika. A jak si v olympijských závodech vedla? V závodě na 30  kilometrů klasicky obsadila 48. pozici a spolu s kolegyněmi z české štafety si vyjela 13. místo. Co pro ni účast na olympiádě znamená a jaké si z ní přivezla dojmy, se dočtete za měsíc.
AkademickeMRlyzovani

Hlavní novinky