Přejít na hlavní obsah

Hokejový souboj univerzit láká tentokrát na hokej

Masarykova univerzita se 25. října už potřetí utká na ledě s VUT. Tentokrát to nebude jen legrace, ale skutečný hokej.

Dres, ve kterém se objeví hráči Masarykovy univerzity.

Dvakrát už se v Brně konal hokejový souboj mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým a dvakrát šlo především o barevnou podívanou. V úterý 25. října, se bude v brněnské Kajot areně (dříve hale Rondo) hrát potřetí. Tentokrát už ovšem pořadatelé slibují regulérní hokejový zápas se vším, co k němu patří.

„Po posledním duelu přišlo hodně ohlasů od diváků, že by rádi viděli opravdový hokej. Konají se sice různé akademické šampionáty, ale na ty se málokdo ze studentů dostane. Proto jsme se rozhodli přání lidí vyhovět,“ sdělil jeden z pořadatelů Rastislav Bekényi z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity.

Přiznává, že přání studentů organizátoři vyslyšeli i proto, aby snadněji dosáhli svého cíle vyprodat halu. „Loni přišlo přibližně o 1500 lidí méně než při prvním ročníku, zřejmě jsme někde udělali chyby. Proto jsme se letos snažili najít lepší termín a vylepšit také propagaci celé akce,“ sdělil Bekenyi.

Vstupenky na zápas se budou tak jako v minulých letech prodávat ve fakultních kavárnách Krmítko nebo v prodejně knih v kampusu. Zapojit se do prodeje však mohou i sami studenti. „Lístky chceme distribuovat také jejich prostřednictvím. Kdo chce, může si jich od nás převzít víc a prodávat je svým známým. Na každém lístku si vydělá 15 korun,“ popsal Bekenyi.

Místo prodeje na ceně vstupenky nic nemění. V předprodeji za ni divák dá 80 korun, přímo na stadionu před zápasem vyjde na stokorunu.

Diváci za své peníze uvidí nejen souboj těch nejlepších hráčů z obou univerzit v plné výstroji, ale i doprovodný program a budou se moct zúčastnit také přestávkové soutěže. „Plánů máme spoustu, ale nechceme všechno prozrazovat dopředu. V každém případě bychom chtěli, aby třeba moderátoři do všeho víc zapojili publikum, aby si to všichni opravdu užili,“ podotknul Bekenyi, jenž akci pořádá od prvního brněnského ročníku.

Brněnský nápad ovšem hokejový souboj není. Tradici původně založili vysokoškoláci na Slovensku v Nitře, kde už se něco podobného pořádá asi padesát let.

Hlavní novinky