Přejít na hlavní obsah

Univerzitní atleti přivezli z Prahy pět medailí

Zlaté medaile získala Pavla Humpolíková z FSpS za sprint na 60 metrů a Lucie Májková z FF v závodu trojskokanek.

Lucie Májková z filozofické fakulty získala zlatou medaili v závodu trojskokanek. Ilustrační foto: Archiv L. Májkové.

Dohromady pět medailí vybojovali sportovci Masarykovy univerzity na akademickém mistrovství republiky v halové atletice, které se konalo začátkem ledna v hale na pražském Strahově. V individuálních soutěžích zabodovaly hlavně ženy.

Na nejcennější kov dosáhly hned dvě studentky. Pavla Humpolíková z fakulty sportovních studií si pro ni doběhla v nejkratším sprintu na 60 metrů a Lucie Májková z filozofické fakulty ji získala v závodu trojskokanek. Bronz si z Prahy odvezla Tereza Králová, jíž se povedl závod ve vrhu koulí. Králova je přitom primárně kladivářka, kouli má jako doplňkovou disciplínu.

O stříbrnou medaili pro Masarykovu univerzitu se postarala mužská štafeta na trati 4x200 metrů ve složení Hromčík, Juránek, Samuelis, Šustík a překážkář Martin Pokorný na 60metrové trati.

Ačkoliv soutěže vysokoškoláků mívají všeobecně o něco nižší úroveň než vrcholné závody neakademiků, v Praze došlo i na výkony, jaké by se neztratily ani na velkých akcích. Jedním přispěla výškařka Oldřiška Marešová, které chybělo jen pár centimetrů do zdolání limitu pro halové mistrovství světa. Atletku to hodně překvapilo. „Nevěděla jsem, co od sebe můžu v takovém testovacím závodě čekat. Pozměnili jsme přípravu, víc jsme se zaměřili na sílu,“ naznačila Marešová pro web Českého atletického svazu, že na takový skok se vůbec nepřipravovala.

V hodnoceních jednotlivých vysokých škol skončil ženský tým Masarykovy univerzity na druhém místě a mužský na třetím. V celkové klasifikaci zaujala Masarykova univerzita druhou pozici, předstihla ji jen Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, která vystupovala v bodovací soutěži samostatně.

Článek o bronzové medailistce z akademického šampionátu Tereze Králové a její sportovní kariéře a třeba i loňském setkání s nejslavnějším atletem současnosti Usainem Boltem čtěte v lednovém muni.cz, které vychází už 25. ledna.

Hlavní novinky