Přejít na hlavní obsah

Úspěch Soukupa: Má bronz z šampionátu biatlonistů

Student učitelství tělesné výchovy na fakultě sportovních studií slaví zatím nejpovedenější sezonu.

Foto: Archiv J. Soukupa.

Životní výkon předvedl včera na světovém šampionátu biatlonistů český reprezentant a student fakulty sportovních studií Jaroslav Soukup. Ve vytrvalostním závodě na dvacet kilometrů doběhnul v německém Ruhpoldingu na třetím místě. „Věřil jsem, že udělám dobrý výsledek, ale tohle jsem nečekal. Chtěl bych to věnovat rodičům, přítelkyni Renatě a trenéru Rybářovi,“ uvedl Soukup po závodě pro agenturu ČTK.

Že medaili nečekal, je pochopitelné. Vždyť do posledního běžeckého okruhu Soukup vybíhal na pátém místě se ztrátou osmi vteřin na třetího závodníka. Nakonec se mu ovšem náskok soupeřů podařilo stáhnout. Rychlejší byl jen první Slovinec Jakov Fak a druhý Francouz Simon Fourcade. Česká reprezentace veze díky studentovi učitelství tělesné výchovy pro základní a střední školy medaili ze šampionátu po pěti letech.

Soukup bronzem jen potvrdil, že letošní sezona je zatím jeho nejpovedenější. Dokázal se v ní totiž probojovat také na stupně vítězů ve Světovém poháru – v závodě ve švédském Östersundu doběhnul v prosinci rovněž třetí.

Hlavní novinky