Začala olympiáda. Fanděte studentům MU

Osm studentů Masarykovy univerzity reprezentuje Česko na olympiádě. Podívejte se, kdy fandit.

Ilustrační foto: Welsh Government/Llywodraeth Cymru.

O tom, že v Londýně začaly letní olympijské hry, ví i ti, které sport normálně tolik nezajímá. Pro někoho to znamená téměř tři týdny nonstop sledování televize, jiný jen občas nakoukne, jak si vedou čeští reprezentanti.

Prát se o životní úspěch zamířilo do Londýna i osm studentů Masarykovy univerzity. Kdy je uvidíte v akci? Nabízíme předběžný program.

Basketbal: Michaela Zrůstová (FSpS)
Členka národního výběru basketbalistek moc času na rozkoukávání v Londýně mít nebude, základní skupina totiž Češkám začíná hned v sobotu ráno, druhý den po zahájení.

So 28. července: Čína – Česko 10:00

Po 30. července: Česko – Turecko 12:15

St 1. srpna: Chorvatsko – Česko 21:00

Pá 3. srpna: Česko – USA 23:15

Ne 5. srpna: Angola – Česko 12:15

Romana Labounková dlouho nevěděla, zda na olympiádu pojede. Foto: Archiv R. Labounkové.

Cyklistika – bikros: Romana Labounková (FSpS)
Romana Labounková dlouho nevěděla, zda na olympiádu pojede. Nakonec se všechno povedlo a teď už jen zbývá doufat, aby nemusela v Londýně uplatňovat znalosti ze svého oboru. Studuje totiž fyzioterapii.

St 8. srpna: kvalifikace 16:00 – 17:30

Beach volejbal: Hana Klapalová (ESF)
Absolventka fakulty sportovních studií a aktuálně studentka té ekonomicko-správní patří spolu s kolegyní Lenkou Háječkovou do elitní světové patnáctky plážových volejbalistek. Vyšvihnou se v Londýně ještě výš?

So 28. července – Čt 2. srpna: zápasy základní skupiny vždy od 10:00 ráno

Český reprezentant v jachtingu Viktor Teplý se jako jeden z nejmladších Čechů nominoval na letní olympijské hry do Londýna. Foto: Archiv V. Teplého.
Jachting – Laser M: Viktor Teplý (ESF)
Talentovaný český jachtař bude jedním z nejmladších členů české výpravy i startovního pole ve své třídě.

Po 30. července: start rozjížděk 13:00

Út 31. července: start rozjížděk 13:00

Pá 3. srpna: start rozjížděk 13:00

So 4. srpna: start rozjížděk 13:00

Po 6. srpna: finálová rozjížďka 15:00 – 16:00

Plavání – 100 m volný způsob: Martin Verner (FSpS)
Martin Verner učí na fakultě sportovních studií plavecké disciplíny. Oprávněně. Přestože se v posledních měsících potýkal se spoustou problémů, na olympijské hry jede už podruhé.

Út 31. července: začátek rozplaveb 11:00

Sportovní střelba – skeet: Jakub Tomeček (FSpS)
Student oboru Speciální edukace bezpečnostních složek už má doma bronz z mistrovství Evropy a těší ho, že na olympiádě by se neměla sejít o moc větší konkurence, než jakou zažil na medailovém šampionátu. „85 nebo 90 procent hlavní konkurence je z Evropy. Když mi vyjde den a naladím dobře formu, tak můžu na olympijskou medaili klidně dosáhnout,“ řekl Tomeček mimo jiné v jarním rozhovoru pro muni.cz.

Po 30. července: kvalifikace 10-15:00

Út 31. července: skeet mužů 10:00 – 16:15

Dufková jezdila pro rady, jak uspět na olympiádě, za trenérem do Spojených států. Foto: Ondřej Surý.
Synchronizované plavání: Alžběta Dufková (FF)
Život akvabely, jak ho v rozhovoru pro muni.cz popsala Alžběta Dufková, vypadá zajímavě. Dufková má za sebou spolu se závodní kolegyní Soňou Bernardovou natáčení klipu pro popovou zpěvačku Kylie Minogue a pro rady, jak uspět na olympiádě, si jezdila za trenérem do Spojených států.

Ne 5. srpna: technický program dvojic 16:00 – 18:00

Po 6. srpna: volný program dvojic 16:00 – 18:30

Triatlon: Radka Vodičková (FSpS)
Jet na olympiádu bylo pro vytrvalkyni Radku Vodičkovou splněním velkého snu, nominovala se ve svých 28 letech.

So 4. srpna: start závodu žen 10:00