Přejít na hlavní obsah

Labounková získala stříbro na šampionátu ve fourcrossu

Studentce fakulty sportovních studií se na olympiádě nedařilo, pověst si ale napravila na mistrovství světa.

V rakouském Leogangu nestačila studentka fakulty sportovních studií Labounková jen na holandskou závodnici Anneke Beertenovou. Ilustrační foto: Archiv R. Labounkové.
V rakouském Leogangu nestačila studentka fakulty sportovních studií Labounková jen na holandskou závodnici Anneke Beertenovou a stanula na stupni vítězů.

Když si letos na konci května vyjela studentka fakulty sportovních studií Romana Labounková bronz na mistrovství světa v bikrosu, asi tak trochu doufala, že by se jí podobný úspěch mohl povést i na olympiádě v Londýně. Tam to ovšem nevyšlo, Labounková skončila už v semifinále. Vedlo se jí ovšem jinde. O víkendu si vybojovala na mistrovství světa ve fourcrossu stříbrnou medaili.

V rakouském Leogangu nestačila jen na holandskou závodnici Anneke Beertenovou. „Ve finále jsem měla lepší start než ona, ale udělala jsem chybu, nezavřela jsme ji úplně a ona mi tam dala loket. Jela jsem pak za ní, nedalo se moc předjíždět. Ale jsem spokojená, stříbro je bomba,“ řekla Labounková webu mtbs.cz.

Jen o jeden stupeň hůř skončil na mistrovství světa absolvent fakulty sportovních studií Tomáš Slavík. Někdejšího mistra světa však bronz nejdřív úplně netěšil, hned po závodu musel do nemocnice kvůli problémům s pohmožděným ramenem. Krátce po startu se totiž dostal do kolize s jedním ze soupeřů.

„Nešlo s tím nic dělat, letěl jsem asi osm metrů,“ popsal Slavík, který později na svém facebookovém profilu informoval, že má potrhané vazy v rameni.

Hlavní novinky