Přejít na hlavní obsah

Hokejový souboj se blíží, tentokrát začne později

Masarykova univerzita se dočká hokejové odvety. Zápas s VUT vypukne 23. října ve 20:00 v Kajot areně.

Místo a pojetí akce zůstávají stejné, jen její začátek se letos trochu mění. Na úterý 23. října se chystá už čtvrtý hokejový souboj univerzit mezi hráči Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Stejně jako loni na něj fanoušci mohou vyrazit na domovský stadion brněnské Komety do Kajot areny. Start programu organizátoři naplánovali na 20 hodin.

Reagují tak především na podněty příznivců, kteří se loni nestihli do haly přemístit včas ze školy. „Měli jsme pár připomínek na našem facebookovém profilu nebo na webových stránkách, tak jsme se rozhodli, že začneme později. Prohlíželi jsme i rozvrhy a snad všichni končí nejpozději v 19:30, takže se v klidu stihnou dostat na stadion,“ uvedl Rastislav Bekényi, hlavní pořadatel akce, která láká hlavně na skvělou studentskou atmosféru.

První dva ročníky se zápas hrál jen nevážně v maskách, od loňska už se ale bojuje zcela podle hokejových pravidel. Hráči Masarykovy univerzity si letos budou chtít vylepšit reputaci, v posledním utkání totiž VUT podlehli 3:5.

Hodila by se jim k tomu podpora kamarádů a spolužáků, kteří už si mohou kupovat lístky. Pořídit si je lze za 99 korun v předprodeji nebo za 119 korun přímo na místě. K mání jsou na místech, na něž jsou návštěvníci minulých hokejových soubojů už zvyklí – v bufetech na filozofické a pedagogické fakultě a na fakultě sociálních studií či v knihkupectví v kampusu.

K sehnání jsou rovněž v International Student Clubu v budově bývalé lékařské fakulty na Komenského náměstí nebo u takzvaných agentů. „Snažili jsme se, abychom měli agenta, tedy studenta, který nám vstupenky pomáhá distribuovat, na každé fakultě a koleji. Každý, kdo má zájem, by se k nim tak měl bez problémů dostat,“ podotknul Bekényi, jenž spolu s dalšími organizátory vybral i nového trenéra univerzitního výběru.

Stal se jím absolvent fakulty sportovních studií Jiří Sedláček. Studenti FSpS ho znají z hodin ledního hokeje, působí také jako hráč druholigové Techniky Brno a jako vedoucí Hokejového tréninkového centra v Brně.

Hlavní novinky