Přejít na hlavní obsah

Brněnské univerzity vyhlásily své nejlepší sportovce

Ocenění získalo čtrnáct akademických reprezentantů z pěti brněnských vysokých škol, sedm z nich bylo z MU.

Pro odměnu za své letošní výsledky si přišel i Jakub Tomeček, který úspěšně reprezentoval ČR ve sportovní střelbě na letní olympiádě v Londýně. Foto: Martin Kopáček.

Celý uplynulý rok reprezentovali studenti brněnských univerzit své školy na nejrůznějších soutěžích doma i v zahraničí a někteří z nich dosáhli výrazných úspěchů. Ti nejlepší si včera přišli pro ocenění. Na Masarykově univerzitě se totiž v úterý 4. prosince vyhlašovali nejúspěšnější akademičtí sportovci města Brna.

„Velmi si vážím toho, že dáváte dobrý příklad svým kolegům. Zvlášť s ohledem na to, jak se fyzická zdatnost populace zhoršuje,“ uvedl rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který těmito slovy přivítal 14 oceněných akademických reprezentantů z pěti brněnských vysokých škol.

Hned polovina z nich pocházela z Masarykovy univerzity. Pro odměnu za své letošní výsledky si přišla čtveřice závodníků, které mohli sportovní příznivci sledovat na letních olympijských hrách v Londýně – plavec Martin Verner, sportovní střelec Jakub Tomeček, triatlonistka Radka Vodičková a bikrosařka Romana Labounková.

Ocenění za MU přišli převzít  sportovní střelec Jakub Tomeček (první vpravo), plavec Martin Verner (druhý vpravo), judista Ivan Petr (čtvrtý vpravo), plavkyně Silvie Rybářová, závodkyně v aerobiku Alena Malachová a bikrosařka Romana Labounková (první tři zleva). Foto: Martin Kopáček.
Jen těsně se na olympiádu neprobojovala plavkyně Silvie Rybářová, ale ta si zato připsala jiný úspěch. V červnu skončila ve slavném závodě na 36 kilometrů mezi ostrovem Capri a Neapolí na třetím místě. „Sama se divím, že jsem to přežila, ale po závodě jsem necítila nejmenší problém,“ komentovala tehdy svůj výkon pro Brněnský deník Rybářová, která přitom do té doby zvládla maximálně 25kilometrovou trať.

Zmíněnou pětici doplnili ještě vítězové Českých akademických her, kteří shodou okolností oba studují na ekonomicko-správní fakultě. Alena Malachová vyhrála na akademickém šampionátu soutěž v aerobiku, Ivan Petr jednu z kategorií v judu.

Oba se také zasloužili o to, že rektoru Bekovi přibyl v kanceláři další pohár. Ten, který má od vítězství hokejistů Masarykovy univerzity nad Vysokým učením technickým v Brně, doplnil putovní pohár České asociace univerzitního sportu. Uděluje se škole, jejíž reprezentanti dosáhli nejlepších výsledků na Českých akademických hrách.

Hlavní novinky