Přejít na hlavní obsah

Studenti zakládají ligu v malé kopané

Zájemci se můžou registrovat už teď. Hrát se bude od poloviny září do poloviny května.

Novou možnost, jak se odreagovat mezi přednáškami a semináři, chystá pro své spolužáky z Masarykovy univerzity trojice studentů právnické fakulty. Se startem podzimního semestru rozjíždějí projekt Brněnské univerzitní ligy v malé kopané. Registrovat se přes webový formulář je možné právě teď.

Mladí právníci už mají s podobným projektem zkušenosti, v loňském akademickém roce se podíleli na pořádání amatérské ligy ve futsale s názvem Žabiny league. „Hodně o ni projevovali zájem studenti Masarykovy univerzity, a proto jsme se rozhodli, že zorganizujeme soutěž jen pro ně,“ sdělil jeden z organizátorské trojice Michal Daniel.

Plány má spolu s kolegy Tomášem Masarykem a Javerem Gusejnovem velké. V lize, která se bude hrát od poloviny září do poloviny května, by mělo nastupovat 24 týmů. Pořadatelé je rozdělí do dvou skupin, přičemž do závěrečného play-off postupuje z každé skupiny osm celků, které se utkají o titul. Domovská hřiště Brněnské univerzitní ligy budou v areálu Sokola Brno I v Kounicově ulici. „Zanalyzovali jsme možnosti brněnských sportovišť a toto nám přišlo jako nejvhodnější,“ uvedl Daniel.

Na venkovním sokolském hřišti se bude hrát celou sezonu, vždy v pondělí, úterý a středu od 19 do 22 hodin. Pořadatelé počítají i s přestávkou mezi semestry. Bližší informace o pravidlech ligy najdou zájemci na webu soutěže, aktuality pak také na facebookové stránce. Na stejné sociální síti mimochodem funguje také skupina, ve které mohou nekompletní družstva shánět další kolegy do týmu.

Hrát se bude ve složení pět hráčů v poli a jeden brankář, startovné pro každého účastníka činí 250 korun, které je třeba uhradit svazu za registraci hráče, plus 200 korun, což je roční členský poplatek, z něhož se platí třeba pronájem hřiště či pojištění. A když studentská liga, tak i studentští rozhodčí. Organizátoři se dohodli na spolupráci s fakultou sportovních studií, takže pískat budou posluchači tamějšího rozhodcovského oboru.

Pořadatelé mají ale ještě další nápady. Nejen účastníci ligy se podle Daniela mohou už teď těšit na autogramiádu hokejistů Komety Brno a také na hlavní cenu pro vítěze, kterou je zájezd do pivovaru Amstel v Holandsku.

Trojice právníků zároveň organizuje turnaj pro studenty Vysokého učení technického a plánují také expanzi do dalších univerzitních měst.

Hlavní novinky