Přejít na hlavní obsah

Hokejový souboj univerzit bude ještě zábavnější

Předprodej lístků na velké utkání MU vs. VUT, které se uskuteční 22. října, už začal. 

Necelé dva týdny zbývají do pátého hokejového souboje univerzit mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně. Nalaďte se na modrou vlnu, tým MU bude chtít zopakovat loňské vítězství a k tomu potřebuje také hlasitou podporu fanoušků.

Organizátoři se letos zvlášť zaměřili na návštěvníky utkání, chtějí jim čas strávený v brněnské Kajot aréně maximálně zpříjemnit. „Naším cílem je samozřejmě halu znovu vyprodat. Zápas bychom ovšem chtěli pro lidi udělat ještě zajímavější a zábavnější,“ říká jeden z pořadatelů Rastislav Bekényi.

Aby si člověk mohl sportovní zážitek náležitě vychutnat, je nutné si nejdřív obstarat lístky. Ty se prodávají hned na několika místech v centru města i v kampusu, a to za 120 korun. Pokud nějaké zbydou, před zápasem, jehož začátek je stanoven na 20 hodin, bude možné si je obstarat na pokladně stadionu za 150 korun. A kdo se na duel nedostane, bude jej moct sledovat živě na webu hokejovysouboj.cz.

Přímo na místě se budou fanoušci moci vyfotit s novým maskotem hokejového souboje univerzit nebo u speciální fotostěny. Kdo bude chtít, jak se patří ukázat, že fandí modrému týmu, toho pomalují hostesky studentské unie Munie barvami a při vstupu na tribunu budou k mání modré trubky pro náležité povzbuzování.

Letos poprvé by měly být k dispozici také šály v barvách Masarykovy univerzity. „Prodávat je budeme už před zápasem v knihkupectví na fakultě sociálních studií, a to za 249 korun. Nejdřív si otestujeme zájem, abychom věděli, kolik jich případně objednat na zápas,“ uvedl prezident Munie Václav Prak.

Největší studentský spolek na škole letos organizuje také tipovací soutěž. Výsledek zápasu mezi vysokými školami je možné odhadovat na facebookové stránce Munie nebo před samotným utkáním na stadionu. Na výherce s nejlepším tipem čekají odměny. „První cenou je poukázka na motokárovou dráhu pro partu kamarádů a mezi dalšími se najdou poukázky na laser game nebo večeři,“ přiblížil Prak.

Menší komplikace se letos vyskytly při sestavování týmu. Středa, tedy den po hokejovém souboji, je totiž oficiálním hracím dnem druhé ligy, kde působí velká část hokejistů univerzitního výběru. Druholigoví trenéři se nejdřív na to, že jejich hráči den před soutěžním utkáním nastoupí ještě v jiném zápasu, příliš netvářili. Nakonec se ale povedlo všechno vyřešit.

„Děkan Nykodým z fakulty sportovních studií jednal s vedením brněnské Techniky i Břeclavi, tedy s kluby, jichž se to týká především, a povedlo se mu domluvit, že kluky uvolní. Panu Nykodýmovi za to patří velký dík,“ sdělil Jaroslav Chvátal, asistent trenéra Jiřího Sedláčka.

O místa v týmu je podle něj také letos velký zájem. Z předchozích duelů vznikla kostra týmů, která čítá asi devět hráčů. Na hokejový souboj je jich potřeba přibližně 18, ale nahlásilo se jich 35.

Kam pro lístky na hokej
Krmítko na fakultě sociálních studií (Joštova 10) a filozofické fakultě (Gorkého 7)
Knihkupectví na FSS (Joštova 10)
Knihkupectví v kampusu (pavilon A9)
International Student´s Club (Komenského náměstí 2)
Knihkupectví U Marečka (Kounicova 48)

Hlavní novinky