Přejít na hlavní obsah

Nejlepší akademičtí sportovci: MU má čtyři ceny

Střelec Jakub Tomeček nebo plavkyně Silvie Rybářová získali ocenění pro nejlepší akademické sportovce města Brna.

Rektor Univerzity obrany Bohuslav Přikryl předává ocenění orientační běžkyni Janě Knapové.

Za normálních okolností se nemají šanci potkat, jednou v roce to ale přece jen možné je. Při předávání cen pro nejlepší akademické sportovce města Brna se setkávají zástupci různých brněnských škol i různých sportů. Z letošního ceremoniálu, který se konal v úterý na Univerzitě obrany, si cenu odnesli hned čtyři studenti Masarykovy univerzity.

Plavkyně, sportovní střelec, orientační běžec a běžkyně, taková jsou sportovní zařazení vítězů navštěvujících největší brněnskou vysokou školu. „Záleží na terénu a na konkrétním učivu, ale snažím se balancovat tak, aby to šlo v obojím zároveň,“ odpověděla orientační běžkyně Jana Knapová na otázku, zda je snazší zorientovat se během závodu, nebo ve vysokoškolském učivu.

Studentka mezinárodních vztahů si cenu vysloužila hlavně za úspěch na letošním Akademickém mistrovství světa, které se konalo v srpnu v Olomouci. Získala tam totiž bronzovou medaili v kategorii jednotlivců na klasické trati a stříbro ve štafetách.

Ve stejném sportu a na stejné akci jako Knapová letos vynikl i posluchač právnické fakulty Jan Petržela. Na olomouckém šampionátu získal rovněž bronzovou medaili na krátké trati a stříbrnou ve štafetovém klání.

Zcela jiný terén pro svůj sport potřebuje dálková plavkyně Silvie Rybářová. Doktorská studentka fakulty sportovních studií má za sebou neobyčejně úspěšnou sezonu, ve které vyhrála celkové hodnocení světového poháru, přičemž zdolala dohromady 295 kilometrů v sedmi závodech.

Posledním oceněným zástupcem Masarykovy univerzity se stal sportovní střelec Jakub Tomeček. Účastník loňské olympiády v Londýně a dlouholetý český reprezentant se letos blýskl zejména stříbrnou medailí ze závodu družstev na akademickém mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech.

Hlavní novinky