Přejít na hlavní obsah

Univerziáda je za rohem, v sobotu startuje v Tatrách

Česko bude reprezentovat devět sportovců z Masarykovy univerzity. Mezi nimi i úspěšné biatlonistky.

Zvláštní zpestření letos nabízí Tatry svým návštěvníkům. Lyžaři nebo třeba studenti, kteří tady tráví volno mezi semestry, se mohou od soboty jít podívat na jednu ze čtyř disciplín 27. Zimní světové univerziády. Olympiáda vysokoškoláků je letos rozdělená, druhá část začíná 3. února v Granadě.

Biatlon, běžecké lyžování, severská kombinace a skoky na lyžích. To jsou disciplíny, jejichž závody se budou odehrávat v areálech na Štrbském plese a v Osrblí na Slovensku. Závodit o medaile v halových zimních disciplínách, ve snowboardingu a v alpském lyžování, se naopak jede do Španělska. „Organizátoři z Granady na jaře oznámili, že nejsou schopní uspořádat závody na běžeckých tratích a hrozilo, že by se velká část univerziády nemohla konat. Naštěstí se ale přihlásili Slováci, kteří se části pořadatelství ujali,“ sdělila členka české výpravy Eva Slonková.

Českou republiku bude na letošních zimních hrách reprezentovat 73 sportovců, přičemž devět jich pochází z Masarykovy univerzity. Dobré výsledky si vedení výpravy slibuje zejména od biatlonistek Jitky Landové a Evy Puskarčíkové z Fakulty sportovních studií MU, které před několika dny pomohly k vítězství v závodě světového poháru.

Kdo nemá zrovna cestu na Slovensko, může nejen jejich výkony sledovat prostřednictvím České televize. Sestřihy z her má na programu od pondělí 26. ledna, vždy kolem desáté večerní.

Hlavní novinky