Přejít na hlavní obsah

Na akademických hrách zářili basketbalisté

Uspěli také běžec Lukáš Olejníček, plavec Rostislav Kubický nebo badmintonista Adam Mendrek.

Mužský i ženský basketbalový turnaj vyhráli reprezentanti Masarykovy univerzity na Českých akademických hrách, které se konaly v první polovině září v Olomouci. Zástupci největší brněnské vysoké školy odsud přivezli celkem 13 zlatých medailí a v celkovém hodnocení obsadili třetí příčku za Univerzitou Karlovou a Univerzitou Palackého.

Běžec Lukáš Olejníček s triumfem hned na dvou tratích, plavec Rostislav Kubický, reprezentanti ve šplhu, basketbalisté a basketbalistky nebo badminstonista Adam Mendrek. To jsou největší hvězdy výpravy Masarykovy univerzity, které se na jejím celkovém bodovém zisku podíleli největší měrou. Z první trojice přitom Masarykova univerzita vyslala nejmenší počet soutěžících. Zatímco jejích 127 reprezentantů dokázalo získat 90,5 bodu, zástupci první Univerzity Karlovy posbírali 155 bodů při počtu 175 zástupců a druhá Univerzita Palackého 152 bodů v počtu 239 soutěžících.

Úplně poprvé zažil České akademické hry badmintonista Adam Mendrek, jenž se na ně jako čerstvě zapsaný dostal ještě dřív než do školy. „Přihlásil jsem se úplně poslední den, kdy to šlo,“ komentoval to s úsměvem Mendrek, který je aktuálně jedničkou českého žebříčku. „Turnaj pro mě byl spíš tréninkový, beru to hlavně tak, že jsem pomohl zajistit úspěch pro školu. A taky bych se rád časem probojoval na mezinárodní akademická mistrovství.“

Letošní ročník malé české olympiády vysokoškoláků se konal v netradičním zářijovém termínu. Běžně se hry pořádají koncem letního semestru, ale olomoučtí organizátoři se termín rozhodli posunout kvůli lepším možnostem ubytování a také tomu, že studenti nebudou zaneprázdnění zkouškovým obdobím.

„V Olomouci na jaře pořádali jinou velkou akci a s ubytováním sportovců by to v té době bylo složité. O termínu příštích akademických her v Pardubicích se teprve bude jednat, ale je pravděpodobné, že se vrátíme k tomu tradičnímu,“ uvedla Eva Slonková, která měla výpravu Masarykovy univerzity na starost.

Hlavní novinky