Přejít na hlavní obsah

Student Robin Wagner získal evropský bronz v dráhové cyklistice

V závodu na kilometr s pevným startem ve švýcarském Grenchenu ztratil na vítězného Nizozemce 707 tisícin sekundy.

Nečekaný úspěch se o víkendu povedl dráhovému cyklistovi Robinu Wagnerovi. Student trenérství na fakultě sportovních studií si vyjel bronz na evropském šampionátu ve švýcarském Grenchenu. V závodu na kilometr s pevným startem ztratil podle informací České tiskové kanceláře na vítězného Nizozemce Jeffreyho Hooglanda 707 tisícin sekundy.

Dvaadvacetiletý Wagner v minulých letech dvakrát ovládl tuto neolympijskou disciplínu na mistrovství Evropy věkové kategorie do 23 let, ve Švýcarsku se ale poprvé snažil o velkou seniorskou medaili.

„Jel jsem tam hlavně na zkušenou, přece jen je to výkonnostní skok. Říkal jsem si, že bych byl rád do pátého místa,“ komentoval to Wagner, který ale v umístění mezi prvními třemi potichu doufal. „Po své jízdě jsem byl průběžně druhý, což všechny kolem překvapilo, ale nejvíc mě samotného. Nakonec mám bronz, to je skvělé.“

Wagner dosáhl na šampionátu času 1.01.057 minuty, což je jeho osobní rekord. Na té samé akci nastoupil v disciplíně keirin také jiný student Masarykovy univerzity Tomáš Bábek. Ve finále skončil šestý.

Hlavní novinky