Přejít na hlavní obsah

Návštěvnost Hokejového souboje univerzit může zlomit rekord

Kotel fanoušků Muni vyrazí v 18:30 od Scaly, kde budou k dostání šály, fandící tyče a klapací ruce.

Už jen den zbývá do zahájení sedmého ročníku Hokejového souboje univerzit mezi týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. V brněnské DRFG Areně (Rondo) začne zítra přesně ve 20 hodin.

Největší studentská akce v Brně organizovaná přímo absolventy a vysokoškoláky letos dost možná ohlásí nový rekord. Ten dosud činil 7200 návštěvníků, kapacita haly se ale po letní rekonstrukci zvedla, a pořadatelé tak mají k dispozici 7400 míst.

Je pravděpodobné, že i letos studenti stadion zcela zaplní. „Na pokladně haly se budou zítra od deváté ranní prodávat poslední stovky lístků,“ uvedl jeden z organizátorů Rastislav Bekényi.

Samotnému duelu bude předcházet studentský průvod. Fanoušci Masarykovy univerzity mají pod patronací spolku Munie sraz v 17.30 před Univerzitním kinem Scala, odkud půjdou v 18.30 přes náměstí Svobody a hlavní nádraží k hale. Po cestě se k nim pravděpodobně přidají i příznivci VUT, kteří se potkají na náměstí Svobody.

U Scaly si navíc už od 16 hodin každý může koupit speciální hokejové fandící předměty: šálu, klapací ruku a nafukovací tyče.

Masarykova univerzita a Vysoké učení technické se na ledě utkávají už od roku 2009. Tehdy byl zápas úplně prvním svého typu, který se v Česku konal. Později na něj navázaly duely v Praze a Ostravě nebo zápas mezi hradeckou a pardubickou univerzitou. Žádný z nich ale není tak navštěvovaný jako brněnský.

Výběr Masarykovy univerzity, která bude bojovat o čtvrté vítězství v řadě, znovu povede bývalý hokejista Komety a VSK Technika Brno Jiří Sedláček.

„Vycházíme z vítězné sestavy z minulých ročníků a také z akademických mistrovství. I tak ale mělo zájem dostat se do týmu asi 40 hráčů,“ řekl Sedláček, který nakonec nominoval 22člennou sestavu.

V modrém dresu se také letos objeví norský student medicíny Simen Brekke a poprvé i bratrská dvojice Michal a Patrick Brzobohatí.

Hlavní novinky