Přejít na hlavní obsah

Rekord, ale s porážkou. Muni Karlovce podlehla 3:4

Souboj dvou největších českých univerzit vidělo na dočasném zimním stadionu 7826 lidí. 

Hned na začátku nového roku dnes na improvizovaném stadionu za Lužánkami padnul rekord českého univerzitního hokeje. Zápas Masarykovy univerzity proti Univerzitě Karlově vidělo 7826 diváků. Domácí fanoušci ale úplně radost neměli. Modrý tým podlehl rivalovi z Prahy těsně 3:4.

Byly to nervy až do poslední chvíle. Hokejisté Masarykovy univerzity dali první branku, ale do třetí třetiny šli za skóre 2:4 ve svůj neprospěch. V posledním části hry soupeře zatlačili, vybojovali hned několik přesilových her a kapitán David Skočovský v čase 53.33 snížil rozdíl na jedinou branku. Té vyrovnávací už se ale modrému týmu docílit nepodařilo.

„Je to škoda, nechali jsme si to zbytečně utéct během nešťastných deseti minut,“ komentoval utkání kouč Jiří Sedláček.

Třetí gól do branky UK vykřesal naději

Poslední třetina hokejového souboje proti UK pomalu končí a modrý tým snižuje náskok Prahy na 3:4. Kotel řve: Ještě jeden!

Zveřejnil(a) Masarykova univerzita dne 7. leden 2016

Podobně to viděl i David Skočovský, který se divákům aspoň ukázal jako střelec, když předtím, než puk z jeho hole skončil v síti, projel téměř celou ledovou plochu. „To se mi povedlo naposledy snad v žácích,“ uznal 26letý obránce, podle něhož se projevilo to, že se hokejové družstvo Masarykovy univerzity neschází pravidelně.

„Zápas jsme začali na čtyři pětky, ale ve třetí třetině to stáhli na dvě tři pětky a hned dokázali vyvinout větší tlak, v poslední části jsme Karlovku k ničemu nepustili. Problém byl spíš v tom, že na takové chvíle nemáme sehranou žádnou taktiku, kdežto oni věděli, co mají dělat,“ povídal Skočovský, který v listině střelců doplnil autory prvního a druhého gólu Michala Matouše a Ondřeje Stehlíka. Nejlepším hráčem Masarykovy univerzity byl vyhlášen Michal Brzobohatý.

Tomu, že bude on a jeho spoluhráči hrát před tak zaplněným hledištěm dlouho nic nenasvědčovalo, řada diváků, z nichž někteří nejsou zvyklí chodit na hokejové zápasy, se totiž na svá místa dostala až v průběhu úvodní třetiny. Kromě obětavých výkonů hráčů viděli třeba i bitku na konci druhé části hry a o přestávce pak také pár minut vůbec nic. Na stadionu totiž na několik minut vypadla elektřina, takže zhasla světla.

Hlavní novinky