Přejít na hlavní obsah

Muni se střetne s VUT ve fotbale. Hlaste se do týmu

V dubnu se opět poměří modrá s červenou. Tentokrát ve fotbale na stadionu na Srbské.

Báječná atmosféra provázela podzimní Hokejový souboj univerzit i lednový hokejový zápas mezi hráči Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy. Studentské spolky Munie a Studenti pro studenty se teď obdobný zážitek pokusí přichystat i ve fotbale. Masarykova univerzita a VUT se v něm střetnou 19. dubna na prvoligovém stadionu na Srbské. Hlásit se do modrého týmu je možné už teď.

Bude to výzva pro všechny. „Na stadionu bychom měli mít k dispozici osm tisíc míst,“ uvedla Jana Čecháčková, hlavní organizátorka za Munii a tedy Masarykovu univerzitu. Lístky na utkání by se měly začít prodávat nejhůř v polovině března, v první vlně budou k mání za 70 korun a později se jejich cena bude zvyšovat. Koupit je bude možné v tradičních předprodejích v knihkupectví na fakultě sociálních studií a v kampusu nebo na stáncích Munie. Podrobnější informace se objeví na Facebooku Munie v nejbližších dnech.

Před tak velkým publikem proti sobě fotbalové týmy obou univerzit nikdy nestály, takže už jen to je důvod se do týmu dostat. Tím spíš, že ho povede bývalý prvoligový trenér brněnské Zbrojovky nebo Baníku Ostrava Karel Večeřa, který dnes učí na fakultě sportovních studií.

Zájemci o účast v týmu mohou psát na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., uvést by přitom měli svoje jméno, soutěž, ve které normálně působí, a post, na kterém hrají. Uzávěrka přihlášek je v pátek 13. března. „Z velké většiny mám o tom, jací fotbalisté na univerzitě působí, přehled, hlavně pokud hrají ve vyšších soutěžích. Počítám ale s tím, že se přihlásí i nějací noví. Bude to oživení,“ sdělil Večeřa, který vede univerzitní fotbalový tým i na Českých akademických hrách. Díky tomu zná mimo jiné Ondřeje Vencla, fotbalistu druholigových Pardubic a studenta fakulty sportovních studií, jehož by měl trenér rád také v mužstvu pro univerzitní fotbalový duel.

Na konečné podobě soupisky modrého týmu se hodně podepíše, jací hráči budou aktuálně zdravotně v pořádku a jestli je uvolní jejich domovský oddíl. Večeřa by tým měl rád kompletní ke konci března, aby s mužstvem stihnul dva nebo tři tréninky.

Hlavní novinky