Přejít na hlavní obsah

Zabojujte o stipendium na akademických hrách

Do 19. června se můžou studenti Masarykovy univerzity hlásit na letošní ČAH. Startují 26. června.

Na přelomu června a července se tentokrát v Pardubicích uskuteční malá česká olympiáda vysokoškoláků, České akademické hry. Na programu je letos 22 sportů, včetně například squashe nebo kanoistiky. Kdo ze studentů Masarykovy univerzity by se jich chtěl zúčastnit, má ještě až do 19. června možnost se do nominace dostat. Odměnou může být kromě medaile třeba i stipendium.

Sportovci, kteří by rádi závodili v kategoriích pro jednotlivce, se mohou hlásit přes sportovní katedry na fakultě sportovních studií, Centrum univerzitního sportu MU nebo přímo hlavní koordinátorce Evě Slonkové na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Loni jelo na olomoucké hry 127 zástupců Masarykovy univerzity, letos by jich mělo být ještě víc, až kolem dvou set. „Je to dáno naším velkým zastoupením v kolektivních sportech, postoupili jsme z kvalifikací hned v devíti,“ zdůvodnila Eva Slonková a zároveň vybídla, aby studenti nenechávali přihlašování do individuálních disciplín až na poslední chvíli.

České akademické hry, které letos organizuje Univerzita Pardubice, startují v neděli 26. června a končí v pátek 1. července. Odehrávat se budou na 15 sportovištích a Masarykova univerzita v nich bude obhajovat třetí místo v celkovém hodnocení škol a například také vítězství v mužském i ženském basketbalovém turnaji. 

Hlavní novinky