Přejít na hlavní obsah

Muni vrátila VUT porážku v závodě osmiveslic. Vyhrála odvetu

Ve veslařském závodě na řece Svratce štěstí přálo modrému týmu, který lépe zvládl ostré zatáčky na kilometrové trase.

Vyrovnaná bilance panuje po včerejšku ve výsledcích přímého duelu univerzitních osmiveslic mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým. Po tom, co technici loni v prvním ročníku závodu zvítězili, jim letos veslaři Muni na zkrácené trati porážku vrátili. Do cíle dorazili v čase 3:04,09.

Veslování je historicky studentským sportem. Komunita sdružená kolem brněnské loděnice se proto před rokem rozhodla vrátit tento sport do kalendáře univerzitních závodů. Obnovená premiéra se jela na dva a půl kilometru, letošní byla kvůli větší atraktivitě a také tomu, aby měli veslaři síly na další závody, zkrácená na kilometr.

Družstvo Masarykovy univerzity včera předvádělo velmi dobrý výkon hned od startu. „Trať je náročná, má poměrně ostré zatáčky. VUT jen velmi těžce projíždělo, takže museli zpomalit a to definitivně rozhodlo,“ popsal Dušan Novotník, hlavní organizátor.

Už když se konal pilotní ročník, plánovali organizátoři, že budou veslařské závody na řece Svratce rozšiřovat, a to také udělali. Dnes dopoledne se konaly duely akademických osmiveslic KO systémem, přičemž dorazily i posádky z Pardubic a Zlína a Masarykova univerzita postavila ryze ženský tým. Ve finále se střetla smíšená posádka Muni a znovu Vysokého učení technického, přičemž tentokrát byli lepší soupeři z techniky.

„Akci pořád zabíháme stejně jako systém, kterým se jednotlivé posádky utkávají mezi sebou. Bude to trvat ještě pár let, ale akce už teď nabírá prestiž,“ doplnil ještě Novotník.

Hlavní novinky