Přejít na hlavní obsah

Mezi nejlepší brněnské akademické sportovce se dostalo 6 zástupců Muni

Bodovaly čtyři karatistky a dva orientační běžci Jan Petržela a Jana Knapová.

Dorota Balciarová získala kromě zlaté medaile na Evropských univerzitních hrách také sedmé místo na mistrovství světa.

Nejlepší brněnští akademičtí sportovci byli vyhlášení minulý týden na slavnostním večeru pořádaném Vysokým učením technickým (VUT) v Brně. Z celkových 13 ocenění připadlo hned šest zástupcům Masarykovy univerzity. Svými sportovními výkony bodovaly karatistky a orientační běžci.

Šest reprezentantů Masarykovy univerzity, čtyři z VUT a po jednom z Mendelovy univerzity, Univerzity obrany a Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Tak přesně vypadá složení letošní vyznamenané skupiny studentů.

Hned čtyři z oceněných sportovců Masarykovy univerzity školu reprezentují v karate. Trojice Simona Forstová, Barbora Kočtářová a Veronika Mišková dostala vyznamenání hlavně za třetí místo v týmové soutěži kategorie kata na akademickém mistrovství světa pořádaném v létě v portugalské Braze. Karatistky k němu navíc přidaly druhé místo ve stejné kategorii na Evropských univerzitních hrách.

Čtvrtou úspěšnou reprezentantkou Masarykovy univerzity v tomto sportu je pak Slovenka Dorota Balciarová, jež získala vedle zlaté medaile na Evropských univerzitních hrách kromě jiného také sedmé místo na mistrovství světa. A to mimochodem přesto, že před dvěma lety uvažovala o tom, že s aktivní sportovní kariérou skončí.

„Na závody jsem se pořádně vrátila až letos, ale jsem přesvědčená, že chci dál soutěžit. Naplňuje mě to a je to součástí mého života, bez které nemůžu být. Karate se navíc stalo olympijským sportem, takže minimálně ještě čtyři roky na scéně zůstanu,“ uvedla už dříve pro Muni Balciarová, studentka oboru Nutriční terapeut.

Další dvě ocenění letos pro univerzitu vyběhali orientační běžci Jan Petržela a Jana Knapová. Petržela se předvedl hlavně na akademickém mistrovství světa, kde pomohl štafetě ke stříbru. Rovněž se štafetou pak vybojoval bronz na mistrovství Evropy.

Další česká i univerzitní reprezentantka Jana Knapová získala pro změnu dvě stříbra ve štafetě na akademickém mistrovství světa a pak také šesté místo na světovém šampionátu v kategorii jednotlivců. Z druhé akce měla přitom před startem trochu obavy.

„Je to docela rozdíl, tady už přece jenom závodí hlavně profesionálové, což já úplně nejsem,“ cítila Knapová respekt, který ale podle výsledku nebyl zase tolik potřeba.

Hlavní novinky