Přejít na hlavní obsah

Hokejisté sahali na univerziádě po medaili. Skončili čtvrtí

Česká vysokoškolská reprezentace přivezla z Kazachstánu celkem devět medailí.

Hokejisté Jakub Kadlec a Michal Brzobohatý z Masarykovy univerzity.

Hokejisté Jakub Kadlec a Michal Brzobohatý z Masarykovy univerzity.

Velice slibné výkony podávali na zimní světové univerziádě v Kazachstánu hokejisté České republiky. Dostali se tam až do závěrečné fáze turnaje, jenže v boji o účast ve finále podlehli domácímu týmu a v duelu o bronz zase Kanadě. Domů se tak mužstvo včetně reprezentantů Masarykovy univerzity Jakuba Kadlece a Michala Brzobohatého vrátilo jen se čtvrtým místem.

„Ani kdyby nám to někdo řekl před turnajem, nebyli bychom s tím spokojení. Všichni jsme medaili chtěli,“ komentuje výsledek Kadlec, doma student oboru Managment sportu a hráč Hodonína. Naráží tím zároveň na kvalitu univerziádního turnaje a jeho účastníků, která se u podobných akcí někdy dá jen těžko odhadovat.

„Třeba Kazaši měli v mužstvu asi šest hráčů Kontinentální hokejové ligy, bylo vidět, že jsou to profesionálové. Celkově mi přišlo, že se tam potkali výborní hráči. Tedy až na Číňany, které jsme ve skupině porazili 15:0,“ líčí Kadlec.

Ten se do výběru dostal docela složitou procedurou. Nominace se vytvářela v průběhu celé sezony už od léta a trenéři ji finalizovali až tři týdny před odletem, kdy se v Praze konaly ještě fyzické testy a poslední přípravné utkání.

Odměnou byl Kadlecovi i jeho spoluhráčům výrazný zážitek. Kazaši se akce pořádané ve městě Almaty chopili velice zodpovědně. Organizačně i marketingově dělali, co mohli. Protože mají ambice pořádat také „velkou“ olympiádu, chtěli předvést, že událost takového typu a rozsahu dokážou zorganizovat bez potíží.

„Překvapovalo mě třeba to, jak velké množství lidí se na tom podílelo. Řešil se každý detail, někdy až bláznivě. Když jsme šli do města, vždycky nás někdo doprovázel, a když jsme se chtěli podívat na jiné sporty, bez problémů nám zařídili dopravu,“ vzpomíná Kadlec, jemuž se líbily také nově postavené areály, kde účastníci univerziády bydleli, a sportoviště. Z nich si student fakulty sportovních studií odvezl i největší zážitek, jímž bylo slavnostní zahájení. „Stadion byl plný lidí a byla to velká show. Celý region tím vůbec hodně žil a stadiony byly hodně navštěvované. Lidé chodili na nás, a když jsme se byli podívat na krasobruslení, bylo tam taky plno.“

Čtvrté místo dvojice hokejistů patřilo k těm výraznějším úspěchů reprezentantů Muni na univerziádě. Česká výprava nakonec z her 28. zimní světové univerziády odjela se ziskem devíti medailí – dvou zlatých, dvou stříbrných a pěti bronzových, což znamenalo konečné jedenácté místo v hodnocení národů. Kralovali mu Rusové před druhými Kazachy a třetími Korejci.

Hlavní novinky