Přejít na hlavní obsah

Čeští cyklisté přivezli medaile z Německa

anotace_cykl
Druhé Mezinárodní akademické mistrovství Německa v silniční cyklistice, které se uskutečnilo začátkem října v Münsteru, znamenalo pro českou výpravu po loňském celkovém vítězství Lukáše Petra znovu výborné výsledky.

Družstvo mužů obsadilo v silničním závodě první místo a v časovce vybojovalo stříbro. Andrea Babuňková z Masarykovy univerzity vyhrála na silnici stejný cenný kov a v časovce skončila čtvrtá. Časovky na šestadvacet kilometrů stejně jako silnice s hromadným startem na šedesát kilometrů pro ženy a na sto třicet kilometrů pro muže se jely na kvalitních asfaltových silnicích v mírně zvlněném severozápadním okolí Münsteru.

cyklistika

Vysokou sportovní úroveň dokazuje nejen velký počet startujících, ale zejména vynikající výkony špičky mužů. Akademický mistr světa v časovce z roku 2006 a letos již profesionál Holanďan Malaya van Ruitenbeek skončil v časovce druhý a prvních jedenáct v cíli se poskládalo do jedné minuty. Závodu vyšlo bezvětřím trochu vstříc i počasí, které na druhý den nadělilo dokonce příjemné podzimní sluníčko.

Na všechny účastníky české výpravy udělala opět velký dojem atmosféra zejména druhého dne mistrovství, které se jelo jako součást silničního závodu Jedermann Sparkassen Münsterland Giro 2007, ve kterém startovalo více než patnáct set závodníků.

Hlavní novinky