Přejít na hlavní obsah

Univerzity ocenily nejlepší sportovce

anotace_oceněníNejlepší akademické sportovce města Brna již popáté společně vyhlásily čtyři brněnské univerzity. Pořadatelství, které tradičně rotuje mezi zúčastněnými školami, se letos ujala Veterinární a farmaceutická univerzita. Dohromady devatenáct sportovců odešlo s cenou. Nejvíc, celkem třináct, jich ocenila Masarykova univerzita. Mezi starými známými jmény jako jsou plavci Martin Verner nebo Jana Pechanová se objevili i noví sportovci, například sportovní střelci Zuzana Šostková a Petr Málek.

Plavec Martin Verner získal ocenění již potřetí v řadě, a přestože sám nepovažuje letošní sezonu za svoji nejsilnější, získal na Českých akademických hrách pět zlatých medailí a dvě stříbrné. Jana Pechanová je velmi úspěšná dálková plavkyně i plavkyně na krátkých tratích. Na mistrovství světa v Melbourne v dálkovém plavání na pětikilometrové trati obsadila pátou příčku, k bronzu jí chybělo jen půl vteřiny. Nastoupila i do závodu na deset kilometrů, kde skončila sedmá, a na nejdelší trati na pětadvacet kilometrů získala skvělé šesté místo. Potvrdila tak, že od ní na blížící se olympiádě můžeme ještě hodně čekat.

Tradičním oceněným byl i nohejbalista Petr Bubniak, který letos se svým spoluhráčem zvítězil na mistrovství Evropy na Slovensku, kde zvítězil nad dosud neporaženou domácí dvojicí. Čerstvě také obhájil prvenství v anketě Nohejbalista roku České republiky. Anketu vyhrál potřetí v řadě a celkově popáté.

Mezi nejlepší se dostala i atletka Lenka Masná, trojnásobná vicemistryně České republiky v běhu na 800 metrů. V letošní sezoně absolvovala šestadvacet startů, z toho šestnáctkrát dosáhla na medailové pozice. Druhým vyhlášeným atletem je dálkař Roman Novotný. Kromě řady úspěchů z loňského roku úspěšně reprezentoval na světové univerziádě v Bangkoku, kde získal v dálce pro Českou republiku bronzovou medaili.

ocenění
Vyznamenané sportovní gymnastce Kateřině Marešové blahopřeje předseda Vysokoškolského sportovního klubu Univerzita Brno Petr Kotyza. Foto: David Povolný.


Letos poprvé byla na světové univerziádě v Bangkoku do programu zařazena sportovní střelba a česká výprava hned slavila medailové úspěchy. Podíleli se na tom sportovci z Masarykovy univerzity Zuzana Šostková a Petr Málek.

Mezi oceněnými jsou i dvě sportovní gymnastky. Jana Komrsková, která se letos s gymnastikou rozloučila, a to dvěma výbornými výsledky – pátým místem v přeskoku na mistrovství Evropy v Amsterodamu a sedmým místem v přeskoku na mistrovství světa ve Stuttgartu. Jejím největším úspěchem zůstane však čtvrté místo na mistrovství světa v přeskoku v roce 2001 a účast na dvou olympijských hrách. Druhou vyznamenanou gymnastkou je Kateřina Marešová, která se letos ke sportovní gymnastice vrátila po více než roční pauze a úspěšně reprezentovala Česko na světové univerziádě v Bangkoku.

Ocenění získala i basketbalistka Veronika Vlková. Ta byla velkou oporou českých basketbalistek na univerziádě v Bangkoku, kde děvčata skončila těsně za medailovou příčkou na čtvrtém místě. Vyhlašování studentů Masarykovy univerzity pokračovalo Janou Horákovou, závodnicí v bikrosu a fourcrossu. V letošní sezoně absolvovala na třicet závodů, převážně mezinárodních a z toho jedenáctkrát stanula na stupních vítězů.

Poslední oceněnou za MU byla triatlonistka Radka Vodičková. Letos má za sebou svoji neúspěšnější sezonu. Stala se vítězkou Českého poháru v triatlonu v kategorii žen i žen do třiadvaceti let. Na mistrovství Evropy v duatlonu skončila druhá, v triatlonu čtrnáctá a v triatlonu do třiadvaceti let pátá.

Seznam nejlepších akademických sportovců města Brna za rok 2006
MU:

Petr Bubniak (nohejbal)
Jana Horáková (bikros)
Jana Komrsková (sportovní gymnastika)
Lenka Masná (atletika)
Roman Novotný (atletika)
Jana Pechanová (plavání)
Petr Málek (sportovní střelba)
Kateřina Marešová (sportovní gymnastika)
Zuzana Šostková (sportovní střelba)
Martin Verner (plavání)
Veronika Vlková (volejbal)
Radka Vodičková (triatlon)
VUT:
David Čech (dálkové plavání)
Jan Jaňour (triatlon)
Jan Marcell (atletika)
Peter Mikulenka (atletika)
MZLU:
Marek Machan (sportovní střelba)
Jiří Petr (sportovní střelba)
VUF:
Vilém Ráček (golf)

Hlavní novinky