Přejít na hlavní obsah

Studenti Muni zakládají vlastní hokejový tým. Můžete jim pomoct

HC Masaryk University bude hrát Evropskou univerzitní hokejovou ligu. Buduje mužstvo i tým, který se o něj bude starat.

Logo týmu HC Masaryk University.

Stýskalo se vám po univerzitním hokeji? Už nemusí. Studenti Masarykovy univerzity právě dokončují dvouletý proces tvorby vlastního hokejového týmu s názvem HC Masaryk University. Nastupovat budou od října v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL), kde hrají další mužstva z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Teď je chvíle, kdy se k týmu můžou připojit ještě další hráči a studenti. Uplatnit se můžou jako marketéři, redaktoři týmového webu, trenéři nebo masér. 

Vznik týmu také vyjasňuje situaci ohledně konání Hokejového souboje univerzit. Ten se letos nebude hrát proti brněnskému Vysokému učení technickému, ale pro konání hokejového galavečeru bude vybrán jeden ze zápasů univerzitní ligy.

I když bude mít mužstvo dresy se jménem Masarykovy univerzity, neznamená to, že ho nemůžou obléknout hokejisté odjinud. Působit v týmu můžou také vysokoškoláci z jiných škol a středoškoláci, kteří jsou ochotní se na ledě za univerzitu bít. Zakladatelé projektu chtějí využít popularity studentských hokejových klání, ale hlavně poskytnout hráčům podmínky, v nichž si škola a hráčská kariéra navzájem nepřekážejí.

„Všichni naši hokejisté vědí, jak těžké je skloubit oboje dohromady. Hráči tráví spoustu času na tréninku, na cestách a na zápasech, takže na studium musí vynaložit o to víc energie. Přesto jim jedno nebo druhé bývá na obou stranách vyčítáno. My jim chceme poskytnout podmínky, které jim situaci ulehčí,“ uvedl manažer týmu Peter Bustin, student a absolvent Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, který naposledy působil v druholigové Technice Brno.

Jeho slova zároveň vysvětlují, proč bude symbolem týmu medvěd. Znázorňovat má dravý styl, jímž se hráči chtějí prezentovat na ledě, a zároveň ochranářskou povahu tohoto zvířete. Univerzitní mužstvo by totiž mělo hráčům umožnit, aby se mohli rozvíjet sportovně i jako studenti.

„Myslíme si, že právě univerzitní celky pomáhají sportovní prostředí v dané zemi výrazně kultivovat,“ podotkl další ze zakladatelů Josef Novák.

Podílet se na ambiciózním projektu teď mají příležitost také další studenti. Na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. se můžou hlásit zájemci o místo v samotném týmu a také ti, kteří by chtěli pomoct na jiných pozicích v managementu.

Hledají se marketéři, redaktoři, kteří budou psát pro web a plnit sociální sítě. Uplatnění se najde také pro trenéry, maséra a časem i pro právníka. Vedení týmu navíc jedná o tom, že by taková práce byla uznatelnou praxí a za kredity. 

HC Masaryk University čítá aktuálně asi 30 hokejistů a další zájemce bude celek podle manažera Bustina ještě přibírat. Je to proto, aby bylo možné hrát naplno i ve zkouškových obdobích. Tým má finančně zajištěnou první sezonu, přičemž počítá s minimálními náklady 600 tisíc korun.

Ačkoliv mužstvo nemá formálně s hokejovou Technikou nic společného, v lecčems na ni navazuje. V týmu budou hráčsky a trenérsky působit bývalí hráči Techniky a k zápasům se bude také nastupovat v hokejové hale ve Sportovní ulici.

Přesný itinerář loni devítičlenné soutěže její vedení teprve zveřejní. Počítá se s tím, že zápasovým dnem budou pro Brňany úterky nebo středy a hrát se bude vždy jeden duel doma a další venku. V EUHL se tým střetne také s dalšími českými celky – v soutěži už působí reprezentanti Univerzity Karlovy a Českého vysokého učení technického.

Hlavní novinky