Přejít na hlavní obsah

Halové mistrovství atletice

Akademické mistrovství ČR v halové atletice se uskutečnilo v lednu v Praze v přetlakové hale na Strahově. Závodů se zúčastnilo přes tři sta závodníků ze dvaatřiceti českých vysokých škol a univerzit. Tým Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity obsadil v celkovém pořadí družstev třetí příčku.

„Předchozí ročníky se konaly tradičně v polovině prosince, ale závodníci si stěžovali, že jim tento termín nevyhovuje, a proto jsme uvažovali o termínu náhradním. Zvolili jsme začátek ledna a zájem atletů byl velký,“ uvedl ředitel soutěže Vladimír Korbel.

Zásluhu na dobrém bodování MU měl zejména dálkař Roman Novotný, který ve dvou pokusech na skoku dalekém skočil 749 centimetrů a s přehledem vyhrál. Více se však orientoval na běh na 60 metrů, kde také zvítězil. „Chtěl jsem si otestovat stav trénovanosti v této halové sezóně,“ uvedl Novotný. „Mým velkým snem je start na letošních olympijských hrách a podřídím tomu všechno,“ doplnil.

„I když na tomto akademickém mistrovství chybí špičky, dochází k zajímavým soubojům. Letos dosáhl nejlepších výkonů Roman Novotný. Novotný loni získal bronzovou medaili v dálce na Letní světové univerziádě v Bangkoku a lze očekávat, že výkonnostně se bude zlepšovat,“ uvedl předseda komise atletiky ČAUS Václav Velebil.

Sportovkyně MU ovládly běh na 800 metrů. S velkou rezervou zvítězila Lenka Masná, následovaná další naší závodnicí Csillou Fugli z Filozofické fakulty. Pro zlato si doběhla i Lucie Sárová v běhu na 1500 metrů. V běhu na 400 metrů vybojovala bronz Hana Kavínová z Lékařské fakulty.

Hlavní novinky